Rein Taagepera pälvis California ülikooli auhinna

5. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli emeriitprofessorit Rein Taageperat tunnustati 2014. aasta Constantine Panunzio silmapaistva emeriitprofessori auhinnaga pikaajalise kõrgetasemelise teadustöö eest, suure panuse eest California ülikooli Irvine’i haru tegevusse ning samuti mitmekülgse tegevuse eest Tartu ülikoolis, teatas Tartu ülikooli pressiesindaja.

Oma karjääri füüsikuna alustanud Taagepera asus California ülikooli Irvine’i haru poliitikateaduste osakonda tööle 1970. aastal. Tänaseks on ta rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert poliitiliste parteide ja süsteemide alal ning teda on tunnustatud Johan Skytte auhinnaga, mida peetakse politoloogia valdkonna Nobeli preemiaks. 1994. aastal siirdus ta ametlikult pensionile, kuid on jätkanud teadustööde avaldamist ja õpetamist nii California kui ka Tartu ülikoolis.

Taagepera on Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna looja ja esimene dekaan. Ka käimasoleval semestril on professor Taagepera Tartus loenguid lugemas.

Professor Taagepera on 32. California ülikooli emeriitprofessor, kes pälvis Constantine Panunzio auhinna. Auhind antakse igal aastal vähemalt ühele California ülikooliga seotud emeriitprofessorile silmapaistva teadus- või õpetamistöö eest. Auhind loodi 1983. aastal ning sellega kaasneb 5000 USA dollari suurune autasu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!