Robootikaga saab alustada juba lasteaias

9. mai 2014 Marit Paas Sillaotsa kooli matemaatikaõpetaja ja robootikaringi juhendaja - Kommenteeri artiklit

Pilootprojekt Lego We Do toetab laste tehnoloogia­haridust juba enne kooli.

Selle õppeaasta alguses avanes mitmel lasteaial ning lasteaial-põhikoolil võimalus osaleda kaheaastases pilootprojektis Lego We Do, mida toetab Tiigrihüppe sihtasutus koostöös MTÜ-ga Robootika. Lego We Do on arvutiga ühenduv robootikakomplekt, mis on mõeldud lastele alates viiendast eluaastast ning pakub võimaluse ehitada klotsidest lihtsaid mudeleid koos mootorite ja anduritega. Komplekti kuulub ka arvutiprogramm, mille abil saavad lapsed oma fantaasiad „elustada”. Projekti eesmärk on toetada laste tehnoloogiaharidust juba varases eas.

Projektis osalemiseks oli vaja läbida eelnev õpetajakoolituse programm ning kirjutada motivatsioonikiri. Kuna Sillaotsa kooli märksõnad on loovus, loodus ja sport, siis tundus see projekt meile igati sobiv ning vajalik, toetamaks meie kooli eripära. Osutusimegi üheks õnnelikuks valituks ning saime enda kasutusse kuus põhi- ning lisakomplekti koos vajaliku tarkvaraga, mis võimaldavad samaaegselt tegutseda 12 väikesel inseneril.

Oktoobrist alustasime ringitundidega koolieelikute rühmas ning erilise populaarsuse saavutasid need poiste seas. Esmalt ehitasime skeemi abil lihtsamaid mudeleid ning nüüdseks oleme jõudnud selleni, et lapsed ehitavad olendeid, masinaid ja muud huvitavat. Et mudelid töötaksid nii, nagu laps seda oma peas ette on kujutanud, tuleb mõnikord ka õpetajal tükk aega nuputada.

Töö käigus läbivad lapsed ridamisi eri tegevusi, mis arendavad samal ajal nende matemaatikateadmisi ning inseneri-, tehnoloogia- ja keeleoskusi. Samuti arenevad robootikaga tegeldes oluliselt laste peenmotoorika, loovus ja üldised teadmised ümbritsevast, paraneb keskendumisvõime, meeskonnatööoskus ning üldine arusaamine IKT-st. Ostsime juurde suure kastitäie legoklotse, et saaks suuremaid ja huvitavamaid asju ehitada. Järgmisest õppeaastast on plaanis ka algklassilapsed robootikasse pühendada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!