Täiskasvanute tasuta koolituskursused saavad lisaraha

2. mai 2014 Tarmu Kurm HTM-i kommunikatsiooniosakond - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski eraldas oma käskkirjaga kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolides toimuvateks täiskasvanute koolituskursusteks täiendavalt ligi pool miljonit eurot, millega saab tasuta koolitusi pakkuda enam kui 2700 täiskasvanule.

„Pea kolmandik Eesti tööjõulisest elanikkonnast on kutse- või kõrghariduseta, mis pärsib oluliselt meie tööjõu tootlikkust. Seepärast sõltub Eesti majanduse edenemine otseselt sellest, mil määral suudame investeerida täiskasvanute koolitamisse,” ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Euroopa sotsiaalfondi toel on alates 2009. aastast tänaseni tasuta töökursustel osalenud ligikaudu 35 000 täiskasvanut, koolituseks on kasutatud kokku 7,5 miljonit eurot. Programm kestab käesoleva aasta sügiseni ja allkirjastatud käskkiri loob võimaluse korraldada täiendavalt koolitusi ligi poole miljoni euro ulatuses enam kui 2700 madala või aegunud kvalifikatsiooniga täiskasvanule.

Täiskasvanute töökoolituse riikliku koolitustellimuse on koostanud haridus- ja teadusministeerium paljude organisatsioonide ja sotsiaalsete partnerite kaasabil. Koolitusi korraldatakse 28 valdkonnas ning kõigis maakondades üle Eesti.  Riiklikult rahastatavad kursused on vajalikud, et tagada kõikidele täiskasvanutele, olenemata haridustasemest  ja majanduslikust olukorrast, ligipääs nende vajadustele vastavale töökoolitusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!