Tartu kutsehariduskeskuses saab kandideerida korraga kahele erialale

6. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu kutsehariduskeskus ootab suvel uusi õppijaid kandideerima enam kui 50  erialale. Esmakordselt saab soovi korral kandideerida korraga kahele erialale nagu kõrgkoolis ning kasuks tuleb motivatsioonikiri.

Muudatuse eesmärk on anda noortele enam võimalusi ja vähendada pingeid juhuks, kui esmalt valitud erialal konkursisõel liiga tihedaks osutub. Teiseks on lähedaste erialade puhul noorel tõepoolest raske otsustada, milline see üks ja ainus valik on, teatas kool.

„Ma usun, et noored võtavad selle võimaluse hästi vastu, sest varasemalt on sageli soovitud kandideerida korraga enamatele erialadele,” kinnitas kooli karjäärinõustaja Liine Maasikas. „Seega pakub kool suuremat kindlustunnet, et noor saab õppima asuda talle huvipakkuvale erialale.”

Sisseastumisavalduses nimetab õpilaskandidaat oma esimese valiku ning soovi korral võib märkida ka alternatiivi, juhuks kui ta esimeseks seatud erialale õppima ei pääse. Täita tuleb mõlema eriala vastuvõtutingimused, osaledes vastuvõtutestil ja -vestlusel, mis tänavu toimuvad 4.–8. augustini.

Seejärel reastab vastuvõtukomisjon kõigepealt esimese valiku kandidaadid ning alles siis, kui kandidaat esimese valiku sõelast läbi ei pääse, asub ta konkureerima teise valiku erialale. Õppima saab asuda ikkagi vaid ühele erialale ja ühele õppekohale korraga.

Esmakordselt soovib kutsehariduskeskus koos vastuvõtudokumentidega õpilaskandidaadilt ka motivatsioonikirja. „See on sel vastuvõtuperioodil üksnes soovituslik, kuid järgnevatel aastatel ilmselt üks kohuslikest dokumentidest,” selgitas direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp.

Kool pakub huvilistele nii tasuta karjäärinõustamist kui ka motivatsioonikirja koostamise koolitusi ja sisseastumisvestlusi ettevalmistavaid töötube.

Dokumentide vastuvõtt Tartu kutsehariduskeskusesse kestab 25. juunist 1. augustini.

Lisainfot leiab veebilehelt http://khk.ee/vastuvott.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!