Valmis dokfilm Eesti füüsikaõpetajast Ghanas

2. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

29. aprillil esilinastus Tallinna kinomajas Vahur Laiapea dokumentaalfilm „Päike on hea laps”.

Elupõlisel Eesti füüsikaõpetajal Mart Kuurmel oli kaks unistust: tähistada oma 65. sünnipäeva mõnes arenguriigis vabatahtlikku tööd tehes ning näha päikesevarjutust, mille vaatlemiseks olid parimad võimalused seekord Ghanas.

40-aastase õpetajakogemusega endine Tallinna reaalkooli direktor ning praegune Tallinna inglise kolledži ja Kohila gümnaasiumi füüsikaõpetaja kandideeris MTÜ Mondo vabatahtlikuks õpetajaks Ghanasse ning seljatas konkursil 20 endast nooremat kandidaati. Niisiis pakkiski Kuurme kaasa rohelise laseri, teleskoobi ja binokli ning asus 2013. aasta oktoobris Ghana poole teele. 3. novembril toimus osaline päikesevarjutus, mida Mart Kuurme vaatles koos kohalike õpilastega. Teist korda läheb Kuurme tagasi Ghanasse juba mai alguses, võttes kaasa vajalikud füüsikainstrumendid, et teha koos Ghana õpilastega elektroonikaeksperimente.

MTÜ Mondo on alates 2009. aastast Põhja-Ghanas asuvas Kongo külas viinud ellu kogukonna arengukoostöö projekte koolilaste hariduse ja lesknaiste toimetuleku vallas. Praegu on käimas konkurss uute õpetajate ja teiste spetsialistide leidmiseks Aafrikasse ja Aasiasse, rohkem infot leiab Mondo kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!