Valitsus kiitis heaks tasuta koolilõuna gümnasistidele

5. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks gümnasistide tasuta koolilõuna eelnõu, mis kindlustaks 22 000 gümnasistile 1. jaanuarist 2015 vähemalt ühe sooja lõuna päevas. Praegu toetab riik õpilaste koolilõunat põhikoolis ning kutsekeskhariduse tasemel, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

„Valitsus on tegemas tõsiseid jõupingutusi laste vaesuse vähendamiseks. Koos lastetoetuse mitmekordistamisega aitab koolilõuna saajate ringi laiendamine parandada perede toimetulekut. Riik peab astuma samme, et lõpetada vaesuse taastootmine, tagades kõigile lastele võrdsed stardivõimalused,” ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Ministri sõnul tagavad paljud omavalitsused juba praegu oma kulul gümnasistidele tasuta koolitoidu. „Eelnõu aitaks seda teha ka kõigil teistel koolipidajatel,” sõnas minister.

Eelnõu järgi saaksid koolipidajad – omavalitsused ja erakoolide omanikud – järgmisest aastast senisest ligi 3 miljonit eurot rohkem riiklikku koolilõunatoetust.

Munitsipaalkoolides õpib tänavu enam kui 20 000, erakoolides üle 1000 ja riigigümnaasiumides 1500 gümnasisti.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!