Baltimaade haridusministrid rõhutasid koolijuhi rolli tähtsust

9. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Möödunud nädala lõpul peeti Lätis Siguldas kolme balti riigi haridusministrite iga-aastane kohtumine, mis tänavu keskendus koolijuhi rolli tähtsusele, koolivõrgu korrastamisele ning õpetaja töö- ja palgakorraldusele.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul jõudsid ministrid arusaamisele, et kolme riigi ühine eesmärk on koolijuhtide kompetentside arendamine ning leppisid kogemuste jagamiseks kokku kooli-, haridus- ja omavalitsusjuhtide vahelised kohtumised.

„PISA testi tulemused näitasid selgelt, et hästi juhitud koolides on ka õpilaste tulemused paremad. Mõistagi kehtib see lisaks üldhariduskoolidele ka kutse- ja kõrgkoolide puhul,” ütles Ossinovski.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja teatel on Eestil oma kogemusest naaberriikidele nõu anda eelkõige õpetaja töö- ja õpetaja palgakorralduse arendamisel ning gümnaasiumivõrgu korrastamisel.

Lisaks tutvustas Ossinovski kohtumisel Eesti kvaliteedikontrolli süsteemi ning riikideülesest teaduskoostööst kõneledes tegi Eesti ettepaneku viia sisse süsteem, kus teadlased saaksid kasutada kõigi Balti riikide laboreid. Samuti oli jutuks baltistika programm, mille käigus saab Eestis õppida leedu ja läti keelt ja kultuuri ning Vilniuses ja Riias eesti keelt ja kultuuri.

Kolme balti riigi haridus- ja teadusministrite kohtumine leiab aset igal aastal, mullu kohtuti Tallinnas.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!