Eesti haridusminister kohtus Jaapani kolleegiga

30. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Möödunud nädalal Jaapanis viibinud Eesti haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski visiit kulmineerus reedel kohtumisega, millel viibis ka Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi-, teadus- ja tehnoloogiaminister Hakubun Shimomura. Tegu oli Eesti ja Jaapani haridusministri esmakordse ametliku kohtumisega ajaloos.

Haridus- ja teadusministeeriumi teatel arutati kohtumisel infotehnoloogia rolli ja IKT-lahenduste suuremat kasutust hariduses. Ministrid leidsid, et IKT roll hariduses peab suurenema, mistõttu on uute lahenduste väljatöötamine ja rakendamine järjest tähtsam.

„IKT-lahenduste juurutamine hariduses on üks olulisim haridusuuenduste suund,” rõhutas Ossinovski, kes tutvustas Jaapani kolleegile Eesti-Soome koostööd Hariduspilve arendamisel, mis muu hulgas koondab tulevikus kogu digitaalse õppevara ühtsesse süsteemi. Minister Ossinovski kutsus Jaapani kolleegi visiidile Eestisse, et tutvustada Eesti IKT-edusamme ning arutada edasist koostööd.

Minister Shimomura avaldas arvamust, et Eesti ja Jaapan leiavad kindlasti võimalusi praktiliseks koostööks haridustehnoloogiate vallas. Samuti tõdesid ministrid, et mõlemas riigis tuleb haridussüsteemil kohaneda õpilaste väheneva arvuga, mis nõuab ümberkorraldusi koolivõrgus.

Jaapani visiidi käigus ka seal õppivate eestlastega kohtunud Ossinovski omakorda kinnitas, et Eesti ootab oma ülikoolidesse rohkem Jaapani teadlasi ja üliõpilasi ning avaldas lootust, et ka õppejõudude vahetus muutub aktiivsemaks. Ossinovski tänas Jaapani kolleegi meie tudengite ja teadlaste vahetusprogrammide toetamise eest ning rõhutas, et Eesti ja Jaapani ülikoolide ning teadusasutuste koostöö on väga hea.

„Väikeriigi jaoks on üleilmsed kontaktid ning rahvusvaheline kogemus hindamatu väärtusega. Ma loodan, et Eesti ja Jaapani vaheline koostöö selles vallas jätkub,“ ütles Ossinovski.

Jaapani Suursaatkond Eestis koostöös SA Archimedesega vahendab Jaapani valitsuse stipendiume üliõpilastele ja õpetajatele ning Jaapani Fondi programme. Ka Kristjan Jaagu programm toetab Eesti üliõpilaste õpinguid Jaapanis ning samuti on meie noortel võimalik osaleda Jaapani kultuurivahetusprogrammis INDEX. Lisaks saab Eesti Teadusagentuuri kaudu taotleda Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu stipendiume teadustööks Jaapanis. Eesti ülikoolidel on koostöölepingud mitme Jaapani kõrgkooliga ning nende kaudu käib üliõpilasvahetus ja koostöö. Jaapani kraadiõppuritel ja teadlastel on võimalik tulla Eestisse doktoriõppe ja rahvusvahelistumise programmi DoRa ning teadlasmobiilsusprogrammi Mobilitas toel.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski viibis Tokyos 24.–28. juunini. Ta osales OECD haridusministrite kohtumisel, kus esitleti õpetajauuringu TALIS 2013 tulemusi ning kohtus Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu presidendi Yuichiro Anzai ja Jaapani Rahvusvahelise Noortevahetuse Keskuse asepresidendi Reiko Ohashiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!