Erik Puura: rahvusvahelistumine tugevdab rahvusülikooli

17. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli nõukogu võttis esmaspäeval vastu ülikooli uue arengukava aastateks 2015–2020, mis rõhutab Tartu ülikooli vastutust Eesti rahvusülikoolina ühiskonna ees seisvate ülesannete lahendamisel, teatas ülikooli pressiesindaja.

Arengukava kohaselt jätkab ülikool eesti haritlaskonna ning keele ja kultuuri järjekestvuse tagamist ning annab oma panuse hariduse, teaduse ja tehnoloogia ning muu loometegevuse arengusse kogu maailmas.

„Arengukava ei vastanda rahvusvahelistumist ja rahvusülikooli arengut, vastupidi – rahvusvahelistumine tugevdab rahvusülikooli. Lähiaastatel pöörame ülikoolis erilist tähelepanu õppe kvaliteedile, ettevõtlikkusele ning organisatsiooni arengus innustava õpi- ja töökeskkonna loomisele,” rääkis Tartu ülikooli arendusprorektor ja arengukava komisjoni juht Erik Puura.

Arengukavas on sätestatud ülikooli kuus olulisemat põhiväärtust: teaduspõhisus, akadeemiline vabadus ja autonoomia, avatus uutele ideedele, koostöö, inimkesksus ja individuaalne areng ning vastutus.

Arengukava täitmiseks esitab rektor nõukogule aastase tegevuskava kavandi ning kinnitab ülikooli eelarvega kooskõlas oleva tegevuskava pärast eelarve vastuvõtmist nõukogus. Kord aastas annab ülikooli nõukogu arengukava täitmisele hinnangu.

Tegevuskavaga kinnitatakse ülikooli sihid olulistes tegevussuundades: õppetegevuse, teadus ja arendustegevuse, ettevõtlikkuse ja organisatsiooni arendamine, eesti keele ja kultuuri ning rahvusliku kultuurivara säilitamine ja arendamine ning rahvusvahelistumise tõhustamine.

Tegevuskava loomisel käsitletakse esmajärjekorras arengukavas seatud eesmärke ja tegevusi, kus ülikool vajab kiireid muutusi ja arengut, näiteks rahvusvahelistumise tõhustamine, ettevõtlikkuse ja organisatsiooni arendamine.

Erik Puura sõnul alustati arengukava koostamist 2013. aasta märtsis, selles osales aktiivselt ka noorematest akadeemilistest kolleegidest koosnev mõttekoda. Veebivormi kaudu esitasid  ülikooli töötajad, tudengid ja vilistlased arengukavale ligi sada ettepanekut. Toimusid põhjalikud arutelud allüksustes ja ülikooli välistöötajatega.

Arengukava ja selle koostamise protsessiga saab tutvuda ülikooli kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!