Ida-Virumaal plaanitakse kooliellu kaasata rohkem kooliväliseid inimesi

2. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Ida-Virumaal arutati koos ministriga, kuidas maakonna koolide ja kooliväliste organisatsioonide koostöös Ida-Virumaa koole huvitavamaks muuta. Otsustati korraldada sügisel maakondlik Huvitava Kooli mõttekoda, kus põhiroll oleks koolivälistel inimestel ja organisatsioonidel, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.

Möödunud neljapäeval kogunesid Jõhvi vene gümnaasiumisse Ida-Virumaa haridusinimesed, algatuse Huvitav Kool nõukoda ning haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, et arutada kohalikke haridusprobleeme ning nende lahendamist. Kohtumisel osales ligi 20 Ida-Virumaa maavalitsuse, noortekeskuste, noortekogude ja ettevõtjate esindajat ning koolijuhti.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ütles kohtumise sissejuhatuseks, et haridus peab muutuma õppijakesksemaks ja selle üks loomulik osa on ka see, et kool oleks huvitav. „Õppeprotsessi huvitavamaks muutmiseks on oluline, et inimesed ei paneks kogu vastutust riigile, vaid mõtleksid, kuidas igaüks ise saab koolielu mitmekesistada. Algatus Huvitav Kool aitab luua seda mõtteviisi muutust,” ütles minister.

Kohati tuliseks muutunud arutelus toodi välja, et hariduse sisu probleeme on haridusinimesed omavahel juba aastaid arutanud ning muutuse loomiseks on vajalik just nn haridusväliste inimeste, eelkõige lapsevanemate mõtteviisi muutmine ning senisest suurem kaasatus igapäevasesse kooliellu.

Jõhvi vallavalitsuse haridusnõunik Katrin Tamme rõhutas aga, et iga laps on väärt huvitavat kooli. Sillamäe gümnaasiumi direktor Arno Kaseniidu sõnul on väga tervitatav, et riik on loonud kaasamisprotsessi mille sihiks on toetada koostöövõrgustike tekkimist ning mitmekesistada koolielu läbi avatuse, haridussõprade toe ja õpetajate professionaalse arengu.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool kohta saab lisainfot siit: www.huvitavkool.blogspot.com.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!