Killuke heategu

6. juuni 2014 Ülle Aava Tallinna Pangapealse lasteaia Päikesepõnnide rühma õpetaja - Kommenteeri artiklit

See oli sügisel, kui meie Pangapealse lasteaia pere soovis hakata tegelema heategevusega. Projekti nimeks sai „Killuke heategu”. Heategevuse mõistet oli lastele üsna lihtne selgitada. Oma lapselikus avatuses said nad selle olemusest päris hästi aru.

Kaalusime lastega mitmeid heategevuse viise ning otsustasime rõõmustada kedagi teatrielamusega. Kuna meie lasteaed väärtustab pärimuskultuuri, valisime esitamiseks Juhan Kunderi muinasjutu „Vaeslaps ja talutütar”. Internetis õnnestus leida sellele etendusele ka Lully Gustavsoni kirjutatud laulud. Kuigi aega nappis, olid nii etenduse tekst kui ka laulud lastele võimetekohased ja algas tihe töö. Samal ajal etenduse õppimisega hakkasime otsima, kellele teatrielamust pakkuda. Leidsime, et just hooldekodu on koht, kus võiks pakkuda vaheldust ja meelelahutust. Koos lastevanematega otsustasime Niitväljal asuva Villa Benita kasuks.

Aeg on aasta võrra edasi tiksunud ja Päikesepõnnide rühm on Villa Benitas teist kordagi käinud. Meid teati tänavu juba rõõmuga oodata. Majja sisenedes hakkas silma personali tehtud kontserdikuulutus, memmed-taadid olid saalis istekohad juba sisse võtnud. Tänavu olid meie repertuaaris lastelaulud ja esines muusikaõpetaja Katrin Lälli juhendatav kandleansambel. Vastuvõtt oli südamlik, publiku seas oli nii mõnelgi pisar laugel ning lapsedki said tänu kontserdile paremini aru, mis tähendab sõna „andmisrõõm”. Selle eest tänan kogu Villa Benita peret. Soovime järgnevatel aastatel juba traditsiooniks saava heategevusprojektiga jätkata.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!