Muuseumides ja galeriides näeb kunstitudengite lõputöid

3. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti arhitektuurimuuseumis on juba avatud kunstiakadeemia tudengite magistritöödest. Tartu kunstimuuseumis avatakse homme näitus Tartu ülikooli maalieriala tudengite lõputöödest. Tartus galeriis Noorus näeb aga alates 10. juunist Tartu kõrgema kunstikooli tudengite lõputöid.

Teist aastat järjest toimuv kunstiakadeemia magistritööde näitus arhitektuurimuuseumis pakub tänavu kolmel korrusel vaatamiseks üle 70 arhitektuuri-, disaini-, vabade kunstide ja kunstikultuuri teaduskonna vastse lõpetaja magistritöö. Näitus on avatud 13.juunini iga päev kella 11–18. Näituse külastus on kõigile tasuta.

Tartu kunstimuuseumis avatakse kolmapäeval, 4. juunil Tartu ülikooli maalieriala magistrantide lõpunäituse satelliitprojekt „Lõpupidu”, kus eksponeerivad oma töid Marie Kõljalg, Ahto Eller, Olivia Parmasto, Edgar Tedresaar, Joonas Vangonen ja tudengite juhendaja Jaan Elken. 4. juunil kell 11 toimub avalik hindamiskomisjoni ringkäik, 5. juunil kell 16 vestlusring kunstnikega ning 7. juunil kell 19 performance. Näitus on avatud 8. juunini.

Tartu galeriis Noorus saab 10.–12. juunini näha Tartu kõrgema kunstikooli lõputööde näitust „Lend 2014“, millel on eksponeeritud enam kui 50 noore kunstniku, restauraatori ja disaineri lõputöö. 10.–17. juuni toimuvad galeriis lõputööde avalikud kaitsmised, mida on oodatud vaatama ja kuulama kõik huvilised. Kaitsmiste täpne ajakava asub siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!