Õuesõppe suvekool õpetajatele ja looduslaager lastele

2. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Võrumaal Pikakannu koolis peetakse 16.18. juulil õpetajatele õuesõppe suvekooli teemal „Peenem näputöö”, Tartumaal Palupõhja looduskoolis aga 12.–15. augustil õpilastele looduslaager.

Looduslaagrisse kandideerimiseks tuleb lastel kirjutada lühijutt teemal „Mina ja loodus“. Juttude põhjal valitakse kirjutajatest 10 poissi ja 10 tüdrukut, kes pääsevad tasuta laagrisse,   kus kogenud juhendajate käe all tutvutakse eluslooduse müstilise maailmaga läbi õpitubade ja matkade. Jutukesi oodatake 15. juuniks e-posti aadressil looduslaager@olerex.ee.  Lastelaager toimub kütusefirma Olerex ja Tartu keskkonnahariduse keskuse koostöös.

Õpetajate suvekooli kavas on palju praktilisi töid, looduse tundmaõppimist ja oma käega tegemist: valmistatakse keervars, puukalender, herbaarium jms. Räägitakse omakultuuri käsitööst, lambakasvatusest ning lambanaha ja lambavilla kasutamisest näputöös ning muidugi sellest, kuidas seda kõike lastele edasi õpetada. Koolitajateks on Mikk Sarv, Tiina Elvisto, Mart Laanpere, Lehte Tuuling, Made Uus, Õie Sarv ja Kristel Vilbaste. Suvekool on tasuline ning toimub Pikakannu koolimajas ja Ilmamäe talus Haanja looduspargis. Lisainfot saab e-posti aadressilt tuulepuu@gmail.com.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!