Perepäevad Tallinna Lepatriinu lasteaias

5. juuni 2014 Kaja Eskel Tallinna Lepatriinu lasteaia õpetaja - Kommenteeri artiklit

Lõppeval õppeaastal toimusid Tallinnas Lepatriinu lasteaias perepäevad sarjana „Terekäsi…”. Pakkusime igas vanuses ning erinevate oskuste ja võimetega inimestele tegutsemis- ja liikumisrõõmu.

Oktoobrikuisel perepäeval „Terekäsi loodusele” oli õuealale paigutatud 40 punkti ülesannetega. Mängijad said staabist kaardi, millele tuli vormistada vähemalt 12 ülesande vastused . Loosikastist saadud numbrite järgi liiguti, otsiti ja lahendati ülesandeid. Palju oli  neid mängijaid, kes jõudsid kõik 40 punkti läbida ja ülesanded lahendada. Kiituseks tubli tegutsemise eest said lapsed kiidukirja. Lõpetuseks joodi sooja teed, näksiti porgandeid ja täisteraküpsiseid.

triinud3Perepäev „Terekäsi Eestile” toimus märtsi alguses ja oli pühendatud Eesti sünnipäevale. Mängijatel tuli aadresside järgi liikuda ja lahendada ristsõna. Mõistatuse küsimused puudutasid olulisi teemasid Eesti kohta. Kiituseks jagasime mängijatele laste punutud sini-must-valged käepaelad. Pärast mängu veetsime koos aega grilli-tulede juures teed juues ning grillitud viinereid, leiba ja porgandeid ampsates.

„Terekäsi tervisele” toimus südamenädala raames. Perepäevast osavõtjad liikusid pesades „Taimed terviseks”, „Tants terviseks”, „Toit terviseks”, „Naer terviseks”, „Seiklus terviseks” ja „Minu keha tervis”, kus nendega tegelesid õpetajad ja meil praktikal olnud TLÜ pedagoogilise seminari tudengid. Tänu Tallinna tervishoiu kõrgkooli tudengitele oli soovijatel võimalus mõõta vererõhku ja saada toitumisnõuandeid. Kiituseks eduka mängu eest said lapsed kaela lõpurühmade laste meisterdatud südamed. Pesadest kaasasaadud loodusmaterjalidest moodustus murule suur süda. Õhtu lõpetasime laste küpsetatud tatraküpsiste ja taimeteede maitsmisega.

Kõikidel perepäevadel oli palju aktiivseid peresid, kes nautisid liikumist, mänge värskes õhus, nalja, tantsu ja teistega koosolemist. Lapsed said oma võimed ja teadmised proovile panna, väiksemad vajasid muidugi vanemate abi. Kuna tundsime perede siirast rõõmu toredatest õhtupoolikutest koos lasteaiaperega, on ka järgmisel õppeaastal kavas „Terekäe..” sarja jätkata, sest maailmas on ju nii palju huvitavat, kellele või millele terekätt ulatada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!