Ülikoolides on vastuvõtt täies hoos

30. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti ülikoolides on uute üliõpilaste vastuvõtt täies hoos. Möödunud nädalal alanud sisseastumisavalduste esitamine on mõnes koolis ületanud juba  vastuvõetavate arvu. Kui Tartu ülikooli astujaid huvitavad enim arstiteadus ja IT ning viimane on populaarseim eriala ka Tallinna tehnikaülikoolis, siis Tallinna ülikoolis tahetakse õppida enim hoopis psühholoogiat.

Tartu ülikoolis algas vastuvõtt 24. juulil ja kestab kuni 4. juulini. Sisseastumiseksamid toimuvad 8.–16. juulini. Tartu ülikooli 71 bakalaureuse- ja 87 magistriõppekavale võetakse õppima vastavalt 2415 ja 1370 uut tudengit. Kooli pressiesindaja teatel oli 30. juuni hommiku seisuga Tartu ülikooli esitatud 6232 sisseastumisavaldust, neist 4382 bakalaureuseõppesse, 1471 magistriõppesse ja 379 doktoriõppesse. Enim avaldusi on ülikooli pürgijad esitanud õppekavas praktika mahtu kahekordistanud arstiteaduse (565), informaatika (257) ja õigusteaduse (245) erialale. Populaarsuselt järgmised on füsioteraapia, hambaarstiteadus ja psühholoogia.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik avaldas heameelt, et avaldusi on esitanud nii vastsed gümnaasiumilõpetajad kui ka juba tööturul aktiivsed inimesed, kes näevad TÜ paindlikus ja laiapõhjalises õppes just enda eeldustele vastavat kõrge kvaliteediga haridust. „Tartu ülikooli prioriteet on võtta vastu parimad tudengikandidaadid, kellel on piisav võimekus ja süvendatud huvi õppida kvaliteetsetel ja rahvusvaheliselt tunnustatud õppekavadel tugeva õpetamispädevusega õppejõudude käe all,” sõnas Hallik.

Ka TTÜ-s on populaarne IT

Tallinna tehnikaülikoolis (TTÜ) algas vastuvõtt 26. juunil ning lõpeb samuti 4. juulil. Sisseastumiskatsed toimuvad 8.–10. juulil. Vastuvõtu esimesel päeval laekus TTÜ-le 1620 avaldust, neist rakenduskõrgharidusõppesse 287 , bakalaureuseõppesse 683, inseneriõppesse 86, magistriõppesse 454 ning doktoriõppesse 110 avaldust. Enim avaldusi laekus esimese päevaga infotehnoloogia teaduskonna erialadele, teatas kooli pressitalitus.

TTÜ võtab tänavu bakalaureuseõppesse vastu kuni 1710 ja magistriõppesse 1482 üliõpilast, rakenduskõrgharidusõppesse 490, viieaastasesse integreeritud õppesse 230 ning doktoriõppesse 76 inimest. Eriti oodatud on avaldused soojusenergeetika, tehnilise füüsika, geotehnoloogia, Maa-teaduste ning teedeehitus ja geodeesia erialadele. Vastuvõetute nimekirjad avaldatakse SAIS-is doktoritasemel 4. juulil, magistritasemel 11. juulil ning bakalaureuse-, inseneri ja rakenduskõrgharidusõppes 18. juulil.

TTÜ õppeprorektor, akadeemik Jakob Kübarsepa sõnul täieneb TTÜ üliõpilaskond igal suvel umbes 4000 uue õppuriga kolmel kõrgharidusastmel, kuid käesolev aasta eristub eelmistest uute riiklike stipendiumiprogrammide käivitumise poolest.

Nii TÜ-s kui ka TTÜ-s avaldatakse vastuvõetute nimekirjad 18. juuliks ning  tudengikandidaadil tuleb pärast vastuvõtuteate saamist oma õppimaasumist kinnitada kolme ööpäeva jooksul. Kui õppima tulek jääb kinnitamata, loetakse kandidaat automaatselt loobunuks ja õppekoht läheb pingereas järgmisele.

Tallinna ülikoolis tahetakse õppida psühholoogiat

Tallinna ülikoolis toimub vastuvõtt 27. juunist 8. juulini. TLÜ võtab 58 bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe erialale, 65 magistrierialale ning 14 doktorierialale vastu kokku ligi 2800 uut üliõpilast: bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse umbes 1830 tudengit, magistriõppesse 930 ja doktoriõppesse 41. Ülikooli teatel suureneb varasemaga võrreldes magistriõppesse vastuvõetavate osakaal ning tänavu kandideerib Tallinna ülikooli rekordarv välisüliõpilasi.

Vastuvõtu kolmanda päeva lõunaks oli sisseastumisavalduste arv lähenemas vastuvõetavate arvule ehk esitatud 2699 sisseastumisavaldust. Kõige rohkem, üle 800, on avaldusi esitatud sotsiaalteaduste erialadele, järgnevad humanitaarteaduste ja haridusteaduste erialad ligikaudu 450 avaldusega. Bakalaureuseõppesse astujate hulgas on seni kõige populaarsemad olnud psühholoogia ja õigusteaduse, magistriõppesse astujate hulgas organisatsioonikäitumise ja eripedagoog-nõustaja eriala

Lisainfot TÜ sisseastumise kohta leiab siit, TTÜ sisseastumisveeb asub siin ning TLÜ vastuvõtuinfo siin.

Lennuakadeemias on piloodist populaarsem lennujuhi amet

Eesti lennuakadeemia viiele erialale algas vastuvõtt juba 20. juunil ning lõpeb 3. juulil. Möödunud nädala lõpuks oli enim avaldusi laekunud lennuliiklusteeninduse erialale, kus konkurss ühele kohale oli 9,17, järgnes õhusõiduki juhtimise eriala. Lisaks saab õppida lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamist, lennundusettevõtte käitamist ning õhusõiduki ehitust ja hooldust. Nädalaga laekunud avalduste koguarv oli pisut väiksem kui eelmisel aastal, põhjuseks küllap asjaolu, et esimest aastat saab kandidaat esitada kaks avaldust varasema kolme asemel.

Sel aastal peavad kandideerijad lisaks riigieksamitele sooritama ka koolisisese sisseastumiseksami, kus lennuakadeemia rektori Jaan Tamme sõnul hinnatakse kandideerijate lennunduslikku silmaringi ja erialast huvitatust, mitte üksnes koolipingis omandatud teadmisi.

„Tulenevalt sellest, et lennujuhiks pürgijate matemaatilist võimekust mõõdetakse kutsesobivustestidega, ei nõua me enam matemaatikaeksamit,“ ütleb Eesti lennuakadeemia õppeprorektor Anu Vare ning lisab, et kandidaatidelt eeldatakse siiski võimekust reaalainetes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!