Ülo Luht sai Anna Raudkatsi stipendiumi

16. juuni 2014 - Kommenteeri artiklit

Anna Raudkatsi fondi halduskogu üksmeelsel otsusel on 2014. aasta Anna Raudkatsi nimelise stipendiumi laureaat Ülo Luht (pildil). Ta pälvis tunnustuse silmapaistvate teenete ja loomingulise tegevuse eest Eesti rahvatantsu vallas. Elutööpreemia annab peaminister Taavi Rõivas laureaadile üle 19. tantsupeo esimesel etendusel 4. juulil kell 18 Kalevi staadionil. Laureaat süütab Kalevi staadionil ka tantsupeotule.

„Ülo Luhti tegevus on pikkade aastate jooksul märkimisväärne nii lavastaja, tantsuõpetaja kui ka tantsumentorina. Oluliseks tuleb pidada ka vana tantsuvara „ülesäratamist” – just Ülo Luhti eestvõttel sai tänu raamatu ilmumisele nooremale põlvkonnale kättesaadavaks Salme ja Ott Valgemäe looming. Tantsumentori tegevuses tasub eraldi välja tuua käesolev tantsupidu. Ülo valis oma esimeseks assistendiks noore inimese, kellele oma kogemusi edasi anda – see on panus tulevikku,” edastas Anna Raudkatsi fondi haldusnõukogu esimees Igor Tõnurist üksmeelset seisukohta.

Ülo Luhti esitas stipendiumi kandidaadiks Tallinna tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus, mille pikaajaline juht ja praegune vilistlasrühma juht Luht on. „Tantsujuhina on Ülo professionaalne, täpne, elurõõmus ning humoorikas. Juhendajana võtab ta alati aega, et mõtestada loodud tantsu olemust ja emotsioone, mis peavad kanduma tantsijalt publikuni,” kirjeldas Ado Lõhmus tantsuansambli Kuljus nimel.

Ülo Luht on löönud seitsmel korral kaasa üldtantsupidude lavastusrühmas ja kolmel korral noorte tantsupidude lavastusrühmas. 2009. aastal oli Ülo Luht tantsupeo „Meri” kunstiline juht ja pealavastaja. 2014. aasta üldtantsupeol „Puudutus” on Luht D-segarühmade liigijuht.

Anna Raudkatsi stipendium on 1994. aastast välja antav auhind silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest. Auhinda annab välja Eesti rahvuskultuuri fondi Anna Raudkatsi fond. Viimati pälvis stipendiumi 2011. aastal tantsumemm Helju Mikkel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!