Anton Hansen Tammsaare päevad Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumis

24. juuli 2014 Juri Belokurov Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi 8.A klass - Kommenteeri artiklit

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis on heaks traditsiooniks saanud A. H. Tammsaare päevade korraldamine. Möödunud õppeaastal tähistas koolipere kirjaniku 136. sünnipäeva.

A. H. Tammsaare projekti oluliseks eesmärgiks on rõhutada, kui oluline on koolipere jaoks kooli asukoha seotus tuntud Eesti kirjanikuga. Igal õppeaastal õpivad koolipere ja külalised teistest koolidest tundma kirjaniku elu ja loomingut, tehes huviäratavaid ülesandeid. Tegevustesse on kaasatud kogu kool.

Eesti kirjanikule on pühendatud aastas kaks päeva.

A. H. Tammsaare linnaprojektis osalevad Mustamäe humanitaargümnaasiumi õpilased ja külalised teistest koolidest. Tänavu panid oma teadmisi proovile 6. ja 7. klassid. Koolil oli hea meel vastu võtta õpilasi Pae gümnaasiumist, Loksa gümnaasiumist, Haabersti vene gümnaasiumist ja Mustamäe reaalgümnaasiumist. Õpilased olid jaotatud 3–5-liikmelistesse rühmadesse ning pidid teatud aja jooksul lahendama kirjaniku elu ja loomingu teemalisi ülesandeid. Kaasatud olid järgmised õppeained: kirjandus, eesti keel, geograafia, kunstiõpetus. Õpilaste sõnul on projekt hea nii kirjaniku elu ja loomingu tundmaõppimiseks kui ka teiste õpilastega tutvumiseks. Ruumis valitses positiivne meel ning oli näha osalejate suurt huvi. Lõpus tehti kokkuvõtteid, auhinnati võitjaid. Kõik said tänukirju ning mälestuseks meeldiva kingituse.

A. H. Tammsaare kooliprojektist võtavad osa 1.–12. klassi õpilased. Igale kooliastmele on määratud ülesanded, mille tegemiseks on kindel aeg. Seejärel valib komisjon parimad tööd ning nende autorid kutsutakse autasustamisele. Näiteks pidid 5. klassid kirjutama loo Tammsaare miniatuuri „Poiss ja liblikas” ainetel, 6. klassid uurisid kirjaniku elu ning koostasid viktoriini, 8. klassid käisid Tammsaare majamuuseumis, gümnasistid tegelesid tõlketööga. Nad tõlkisid A. H. Tammsaare vabalt valitud tööd kahte keelde: inglise ja saksa keelde. Autasustamise päeval said parimate tööde autorid oma tööd tutvustada. Saali kogunes suur hulk kirjaniku huvilisi igast kooliastmest. Õpilastel oli huvitav tegutseda ning nad lisasid, et jätkavad A.H. Tammsaare projektis osalemist.

Soovin projekti korraldajatele edu, häid mõtteid ning loovaid õpilasi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!