Eesti ja Soome haridusminister: digipöördeks koolides tuleb kaasata rohkem õpetajaid

10. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti ja Soome haridusminister tõdesid kolmapäevasel kohtumisel, et digipöörde elluviimiseks on koolides võtmeroll mängida õpetajatel. Ühe võimalusena edasiseks koostööks pakuti välja Eesti ja Soome õpetajate ühiste kohtumiste korraldamist, kus õpetajad hariduspilve sisu üle arutavad ja oma vajadused läbi mõtlevad, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.

„Haridusinnovatsiooni käigus ei tasu ära unustada õpetajaid – neid tuleb kaasata digitaalse õppevara sisu loomisesse ning ka toetada õppetöös digivõimaluste rakendamisel. Ilma õpetajate ja koolijuhtide toetuseta ei muutu õppimine huvitavamaks,” sõnas Eesti haridus- ja teadusminister Ossinovski kohtumisel.

Haridusministrid arutasid kohtumisel haridusinnovatsiooni ja riikidevahelist hariduskoostööd infotehnoloogia vallas, sealhulgas ka ühiselt loodavat hariduspilve ehk õppevara ja heade praktikate digitaalset keskkonda, mis toetab paremat õppimist ning avatud igale õppijale ja õpetajale.

Koostöö võimaldab jagada kahe riigi vahel koolides kasutatavat õppevara, täiendada õpetajakoolitust ja jagada parimaid praktikaid riikide esindajate, haridusspetsialistide ja teadurite vahel. E-õppevara ning selle kättesaadavus võimaldab õpilasel kasutada iseseisvalt õppimiseks muid õppevaralahendusi või uurida täiendavalt koolitunnis räägitut.

Ühise hariduspilve loomiseks on Eesti ja Soome allkirjastanud koostöömemorandumi.

Soome haridus- ja kommunikatsiooniminister viibib Eestis 8.-10. juulini, kohtudes ka majandus- ja taristuminister Urve Palo, riigikantselei strateegiabüroo, Tallinna ülikooli, Soome Eesti kooli ja Elisa Eesti esindajatega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!