Eestisse saabub 1200 antropoloogi

29. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

31. juulist 3. augustini toimub Tallinnas Euroopa tähtsaim ning maailma üks nimekaim antropoloogia alane teaduskonverents – Euroopa Sotsiaalantropoloogide Assotsiatsiooni aastakonverents, millel osaleb 1200 antropoloogi üle maailma – tegemist on suurima akadeemilise konverentsiga, mis Eestis kunagi toimunud.

Konverentsi teema on „Koostöö, lähedus ja revolutsioon – innovatsioon ja järjepidevus tihedalt seotud maailmas“ ning peaesineja USA antropoloog Elizabeth Povinelli, kes on alates 1970. aastatest uurinud Austraalia valitsuse tegevuse mõju ühele aborigeenide hõimule. Povinelli peab ettekande 31. juulil kell 18 Estonia kontserdisaalis.

Konverentsi ühe peakorraldaja, Tallinna ülikooli antropoloogiaprofessori Patrick Laviolette’i sõnul on teemapüstitus inspireeritud 25 aasta tagustest revolutsioonilistest sündmustest: „Külma sõja lõppemine tõi kaasa dramaatilisi muutusi üle kogu maailma; Eestis, Lätis ja Leedus toimusid laulev revolutsioon, iseseisvumine ja vabanemine nõukogulikust ühiskonnakorraldusest, langes Berliini müür.”

Euroopa Sotsiaalantropoloogide Assotsiatsioon (EASA) tähistab konverentsiga ühtlasi oma 25. tegevusaastat. Konverentsil esineb ettekandega ka EASA president Noel B. Salazar (Leuveni ülikool).

Konverentsi korraldab TLÜ humanitaarinstituudi antropoloogiaosakond koostöös Euroopa Sotsiaalantropoloogide Assotsiatsiooni, Tartu ülikooli ja Riia Stradinsi ülikooliga. Korraldajate eesmärk on aidata kaasa Baltimaade ja eriti Eesti tutvustamisele inspireeriva sihtkohamaana rahvusvaheliste teadusprojektide elluviimiseks. Ühtlasi tutvustab konverents 1200 maailma antropoloogile meie olulisi vaatamisväärsusi avaüritusega Estonia kontserdisaalis, lõpuüritusega Lennusadamas ning ekskursioonidega Tallinna kultuurikilomeetrile, Tallinna vanalinna, Lahemaa rahvusparki ja mitmele poole mujale.

Konverentsi 150 arutelus, laboratooriumis ja filmilinastustel analüüsitakse nii ühiskonnas kui antropoloogia distsipliinis toimuvaid muutusi.

Antropoloogia on teadusharu, mis uurib inimelu, kultuure ja ühiskondi. Antropoloogia eesmärk on kirjeldada oma uurimisobjekti võrdlevalt, terviklikult ja süvitsi, mille saavutamiseks viibitakse sageli pikka aega uuritavate juures välitöödel.

Lisainfot konverentsi kohta leiab veebilehelt www.tlu.ee/easa.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!