Keskkonnaharidusse investeeritakse ligi kaks miljonit eurot

17. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus kinnitas keskkonnahariduse tegevuskava, mille järgi panustatakse tänavu 1,8 miljonit eurot õpetajate ja keskkonnahariduse spetsialistide koolitusse, luuakse uusi näitlikke õppevahendeid keskkonnahariduskeskustele ning põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

„Meil on põhjust kiita ja tänada Eesti õpetajaid, kes on väga huvitatud loodushariduse koolitustest, kes oma innukuse ja motiveeritusega suudavad ka õpilastes suurt loodushuvi tekitada,” ütles Pentus-Rosimannus. „Õpetajatel on omakorda vaja kvaliteetseid ja põnevaid õppevahendeid, mis ka kõige suuremaid rüblikuid köita suudaks. Seetõttu panustame tänavu kõvasti nii inimeste koolitamisse kui ka moodsatesse õppevahenditesse.”

Suurima osa keskkonnahariduse tegevuskava eelarvest moodustab koolitamine. Tegemist on jätkuva tegevusega, mille käigus saavad õppejõud, pedagoogid ja mitteformaalse keskkonnahariduse spetsialistid täiendõpet selleks spetsiaalselt väljatöötatud õppekaval. Tartu ülikoolis saab täiendkoolitust kokku 140 alushariduse pedagoogi ja 60 õpetajakoolituse õppejõudu. Tallinna ülikoolis koolitatakse 275 õpetajat ning 150 mitteformaalse keskkonnahariduse spetsialisti. Lisaks valmivad elektroonilised kogumikud, mis sisaldavad koolitustel läbitud teemade teoreetilisi käsitlusi, metoodilisi juhendeid, õppetegevuste kirjeldusi ning parimaid näiteid iseseisvatest töödest koos kommentaaridega.

Suur osa eelarvest on kavandatud keskkonnahariduskeskustele õppevahendite loomisele. Uuenduslikud ja innovaatilised õppevahendid valmivad 2015. aasta märtsiks.

Õpitu kinnistamiseks valmib kooliõpilastele viiskümmend videoklippi, mis liidavad looduskaitse ja jätkusuutliku arengu teemad. Klipid on heaks abimaterjaliks õpetajatele teemade käsitlemisel ja näitlikustamisel, aitavad muuta tunni huvitavamaks ja äratada õpilastes huvi käsitletud teemasid ise edasi uurida.

Sügisel toimuvad piirkondlikud konverentsid, kus keskkonnahariduse edendajad ja õpetajad saavad uut ja värsket teavet, vahetada teadmisi ning täiendada oma oskusi. Senised konverentsid on olnud väga menukad ning neid külastab keskmiselt 700 inimest.

Jätkuvad keskkonnaharidusvõrgustiku infopäevad ja ümarlauad igas maakonnas. Septembris tutvustavad Keskkonnaamet, RMK ja teised piirkonna keskkonnahariduse edendajad võimalusi, mida üle Eesti ja maakondlikult pakutakse.

Keskkonnahariduse arendamise programmi rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Sotsiaalfondi ja 15% Eesti riigi vahenditest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!