Kooli serverid turvaliselt akadeemilisse pilve

5. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Juunist alates saavad Eesti koolid hoida oma servereid virtuaalselt ja turvaliselt akadeemilise andmesidevõrgu serverikeskuses. Virtuaalsel privaatserveril on kõik samad omadused nagu füüsilisel serveril, kuid see asub „pilves”, mitte koolimajas.

Virtuaalprivaatserveri teenus VIPS on koolidele lihtne, töökindel ja turvaline lahendus, võimaldades paigaldada tarkvara ka täisautomaatselt. Kool ei pea tegelema riistvara uuendamise ja tõrgetega ega lahendama toite-, jahutuse ja serveri võrguühenduse kiiruse küsimusi, sest selle korraldab EENet. Andmekao vältimiseks tehakse serverist igal öösel kettatõmmis, samuti on kõikidest serveris hoitud andmetest olemas vähemalt ühe päeva vanune varukoopia. Server on äärmiselt turvaline, kiiresti uuendatav ja paindlikult häälestatav.

Kui tasuta hariduse virtuaalkeskkonnas HAVIKE saab paigaldada ja kasutada eri veebirakendusi (koduleht, blogi, küsitlusleht jm), mis on piiratud ja kindla eesmärgiga, siis VIPS võimaldab paigaldada terve virtuaalse operatsioonisüsteemi, milles on nii faili- ja autentimis- kui ka postiserverid. Kooli infojuht saab paigaldada sinna ka videoülekannete serveri, kooli digitaalse raadio või mahuka õpikeskkonna.

VIPS-i võimalustest saab ülevaate EENeti kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!