Puudutuste aeg Leiutajakülas

4. juuli 2014 Liina Arras Tartu lasteaed Lotte muusikaõpetaja - Kommenteeri artiklit

Tartu lasteaed Lotte kutsus selle aasta aprillikuu lõpus kõiki Tartu maakonna lapsi osalema joonistusvõistlusel „Laulu- ja tantsupidu puudutab mind”, mille peamiseks eesmärgiks oli tutvustada nooremale põlvkonnale laulupeo traditsiooni.

Eelkõige oli soov, et lapsed saaksid pildi kaudu rääkida oma loo, kuidas laulu- ja tantsupidu puudutab teda ja tema peret. Kokku laekus töid ligi 50. Lotte lasteaed ei andnud eraldi välja auhinnakohti. Žüriitööd tegid kõik Leiutajaküla lapsed, kes said avaldada oma arvamust ja nõnda selgitatigi välja laste lemmikud.

Meie oma majast laekus näitusele kaks rühmatööd, kus Usinate Sajajalgsete 3-aastaste laste võistlustöö pälvis tiitli „Laste lemmik ühistöö”. Individuaaltöödest osutusid laste lemmikuteks Agnes Asi (Luunja lasteaed Midrimaa), Saskia Kanter (Tartu lasteaed Karoliine) ja Karl-Oskar Männi (Tartu lasteaed Lotte) tööd. Suur tänu kõikidele osalejatele!

Tartu Lasteaed Lotte käesoleva õppeaasta teemaks on „Aja puudutus“ ja seetõttu oleme püüdnud väärtustada koosoldud hetki ja vaadanud tagasi minevikku. Aasta vältel on toimunud mitmeid üritusi, kuid nendest jäävad eredamalt meelde Tartu lasteaed Lotte sünnipäev ja rahvalikus võtmes emakeele päev.

Kogu aasta finaaliks oli suur lustipidu „Aja puudutus”, mis toimus 30. mail lasteaia õuealal. Sellel peol kõlanud laulude ja tantsitud tantsude kaudu avaldasime austust Tallinnas toimuvale XXVI üldlaulu- ja XIX tantsupeole ning Tartu laulupeole „Enne ja nüüd”. Lustipeol esinesid kõik rühmad oma etteastega ja siis järgnes ühine „Kaera-Jaan” ja rahvalik liikumine rahvaansambli „Kelluke” saatel. Rahvaansamblis mängisid Leiutajaküla elanikud Pillimees Paula, kõikide lindude vanaema Sigrun ja Lotte ema Anna.

Lustipeo muudavad eriliseks üllatused ja Lotte suutis kõiki lapsi üllatada, kui ta ootamatult peale ühist „Väravamängu” mängimist tõi õuealale aiakäru, milles olid pulgajäätised.

Loodan, et meeleolukas lustipidu ja värvikas näitus jäävad kauaks puudutama meie südameid.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!