Rahvusvähemuste pühapäevakoolide juhid ootavad koolitajat

18. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab pakkumisi hankekonkursile, millega otsitakse rahvusvähemuste pühapäevakoolide juhtidele ja õpetajatele sügiskooli ning täienduskoolituse korraldajat.

Konkursi eesmärk on korraldada kahepäevane täienduskoolitus ja esmakordselt toimuv kolmepäevane sügiskool, et toetada paremal tasemel pühapäevakooliõpet. Kuna rahvusvähemuste pühapäevakoolides on keeleõpe õppetöös tähtsal kohal, on pühapäevakooli õpetajatele suunatud kahepäevase täiendkoolituse teemadeks seekord eri vanuses laste kuulamis-, lugemis-, rääkimis- ja kirjutamisoskuse arendamine.

„Pühapäevakoolide ja nendes töötavate õpetajate arvu suurenemise tõttu näeme vajadust tuua kokku nii koolijuhid kui ka õpetajad, et luua toetav võrgustik, kus ühiselt muresid ja ideid jagada. Sügiskoolis tuleb teemade ring lai. Näiteks käsitletakse seda, kuidas õppida õppima või mõõta pühapäevakoolis õppetulemusi. Räägitakse ka pühapäevakooli õpetaja eetikast ning õppetundide eesmärkide püstitamisest ja saavutamisest,” selgitas ürituste eesmärke mitmekultuurilise hariduse üksuse koordinaator Kristiina Pirgop.

Eesti Hariduse Infosüsteemis on registreeritud üle 30 pühapäevakooli, mis pakuvad lastele emakeele- ja kultuuriõpet. Nendest 27 pühapäevakooli on saanud toetust õppetegevuse korraldamiseks 2013/2014. õppeaastal. Sel ajal töötas rahvusvähemuste pühapäevakoolides 60 õpetajat ja õppis 473 last.

Hankedokumentatsiooniga saab tutvuda e-riigihangete registris.

Pakkumiste tähtaeg on 28. juuli kell 10.

Tegevust rahastab haridus-ja teadusministeerium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!