Tallinnas algas õpilasmaleva töösuvi

3. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Sel nädalal avati Tallinnas Eesti Õpilasmaleva töösuvi, milles osaleb tuhatkond 13–18-aastast töömalevlast – see on viimase viie aasta rekord. Põllumajandussektorile pakub üha enam konkurentsi kaubandus ning esmakordselt osalevad malevlased hotellitöös.

„Meie esmaseks sihiks on, et noored saaksid esimese tõelise töökogemuse. Oleme suutnud hoida koostööd kauaaegsete koostööpartneritega, kuid samas on igal aastal ka uusi töövaldkondi pakkuvaid ettevõtjaid, nii et noored saavad tõesti valida meelepärase töökoha suveks vastavalt enda eelistustele,” rääkis SA Õpilasmalev juhataja Maarja Saavik.

Iga aastaga on töövalikuvõimalus noorte jaoks laienenud. Peamisteks töödeks, kus noored rakendust leiavad, on marjakorjamine, abi- ja koristustööd taludes ja muudel objektidel, turbaraba hooldamine, haljastus ning abitööd kaubandusettevõtetes.

Kui varasematel aastatel valitses malevlaste tööväljal põllumajandussektor, siis üha enam tunnevad huvi noorte palkamise vastu kaubandus- ja teenindusettevõtted. „Sel aastal jätkame koostööd Statoil Fuel & Retail Eesti AS-ga, kes on taas kord meie suurim tööandja, kuid lisandunud on teisedki tuntud ettevõtted nagu Grossi kauplused ning Pärnu spaad. Just töö hotellides ongi tänavu täiesti uuenduslik, millega malevlased varem kokku puutunud ei ole,” ütles Saavik.

Pealinna noored töötavad sel suvel 23 linnavälises ning 23 linnasiseses rühmas, nende hulgas on ka üks üliõpilaste ehk EÜE rühm. Üks malevavahetus kestab 2–3 nädalat ning suvi lõpetatakse üleriigilise kokkutulekuga 12.–14. augustil Raplamaal Toosikannu puhkekeskuses.

Tallinna õpilasmaleva tegevust kureerib SA Õpilasmalev, mille rahastajad on Tallinna linn ja Eesti Noorsootöö Keskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!