Tartus, Võrus, Jõhvis ja Pärnus käib koolimaja ehitus

11. juuli 2014 - Kommenteeri artiklit

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) eestvedamisel on neljas Eesti linnas juulikuus alanud uue koolimaja ehitus või olemasoleva ulatuslik rekonstrueerimine. Kõigis neljas ehitatavas koolimajas algab õppetöö 2015. aasta sügisel, kolmes asub tööle tulevane riigigümnaasium.

Jõhvi uus riigigümnaasiumi hoone, kuhu koondatakse Jõhvi mõlema praeguse üldhariduskooli gümnaasiumiastme klassid, kava kohaselt 540 õpilast, ehitatakse praeguse Jõhvi gümnaasiumi hoone kõrvale aadressil Hariduse 5b. Valdavas osas kahekorruselise koolihoone suuruseks on kavandatud ligi 4000 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan. Praegustest gümnaasiumiruumidest jäävad kasutusse spordisaal ja köök ning raamatukogu-fondihoidla. Mõlemad hooned on kavas ühendada galeriiga. Jõhvi gümnaasium ja Jõhvi vene gümnaasium reorganiseeritakse põhikoolideks. Ehitus läheb maksma 3,9 miljonit ning ehitajateks on AS Maru Ehitus ja AS Ehitustrust.

Võru riigigümnaasiumi eskiis. Allikas: RKAS

Võru riigigümnaasiumi eskiis. Allikas: RKAS

Võru linnas aadressil Seminari 1 rekonstrueeritakse tulevase riigigümnaasiumi tarvis täielikult linna vanim muinsuskaitsealune hoone. Selle kõrval asuva 1960. aastatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele ehitatakse nüüdisaegne õppehoone ning hooned ühendatakse omavahel kolmekorruselise klaasgaleriiga. Kooli mahub õppima 360 õpilast. Uue, enam kui 3000 ruutmeetri suuruse õppehoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan. Ehitab firma Nordecon AS. Ehitus läheb maksma 3,35 miljonit eurot.

Pärnu riigigümnaasiumi õppehoone eskiis. Allikas: RKAS

Pärnu riigigümnaasiumi õppehoone eskiis. Allikas: RKAS

Pärnu tulevase riigigümnaasiumi tarbeks rekonstrueeritakse tänapäevaseks Metsa tänaval asuva Pärnu Koidula gümnaasiumi 1979. aastal valminud õppehoone koos suure võimlaga – kokku ligi 8000 ruutmeetrit. Hoone arhitektuurne osa säilib üldjoontes endisel kujul. Juurde ehitatakse lift ja tehnilised ruumid katusele. Hoone peasissepääs jääb senisesse kohta, liikumisraskustega õpilastele luuakse ratastooliga sisenemiseks uus pääs hoone kagupoolse sisehoovi soklikorrusele. Kogu hoone muudetakse planeeringuga seest avaramaks, samuti tekitatakse juurde suuremad hajumisalad söökla ja aula ette. Valdavalt neljakorruselise õppehoone, milles asub õppima 756 õpilast, rekonstrueerimisprojekti on koostanud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan. Ehitus läheb maksma 4,15 miljonit eurot.

Tartu Tamme gümnaasiumi ja Tartu täiskasvanute gümnaasiumi ühise õppehoone eskiis. Allikas: RKAS

Tartu Tamme gümnaasiumi ja Tartu täiskasvanute gümnaasiumi ühise õppehoone eskiis. Allikas: RKAS

Tartus Nooruse tänaval rekonstrueeritavat, enam kui 8000 ruutmeetri suurust õppehoonet hakkavad kasutama tulevane Tartu Tamme gümnaasium ja Tartu täiskasvanute gümnaasium kokku ligi tuhande õpilasega. Ühise õppehoone on projekteerinud AS Amhold ning selle ehitab Riverside OÜ. Ehitus läheb maksma 5,8 miljonit.

Kõigi koolihoonete ehituste puhul pööratakse erilist tähelepanu nüüdisaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele ning ehituseks on sõlminud kolmepoolse kokkuleppe haridus- ja teadusministeerium, vastav linna- või vallavalitsus ja RKAS, kes viib läbi kõik vajalikud riigihanked. Raha ehituseks tuleb valitsuse heakskiidul Euroopa Liidust, täpsemalt Euroopa Komisjoni kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava” prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng” meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!