Turvalisust õpetav rändamismäng Raadiku lasteaias
Kes poleks tahtnud sattuda armastatud muinasjuttudesse ning saada mängides palju igapäevaseks eluks vajalikke teadmisi? Tallinna Raadiku lasteaia lastel see õnnestus tänu maikuus korraldatud toredale rändamismängule.
2013/2014. õppeaastal oli kõigi lasteaia tegevuste läbivaks teemaks „Ökoloogiline muinasjutt”. Kogu õppeaasta jooksul tutvusid lapsed tuntud muinasjuttudega, lähenedes neile just ökoloogilisest vaatenurgast, õppisid käituma vastavalt olukorrale ja ümbritsevale keskkonnale, õppisid tundma iseennast ning suhtuma teadlikult enda tervisesse ja turvalisusse.
Sellise tegevuse tulemusena kujuneski välja rändamismäng „Kõige toredam muinasjutt”, milles osalesid kõik lasteaia 5–7-aastased lapsed, kokku viiest rühmast, ja nende õpetajad.
Muinasjutumaal rännates oli lastel viis peatuskohta: 1. peatus oli „Kuningriik seitsme maa ja mere taga”, kus uuriti liiklusreegleid; 2. peatuses ootas „Kassi maja”, kus tutvuti tuleohutusega; 3. peatuses leidsid lapsed enda „Dr. Aivalusa” vastuvõturuumist ning said teada, mida tähendab tervislik eluviis; 4. peatuses seisis „Tare-tareke” ja õpetas turvalisust kodus; 5. peatuses kohtusid lapsed „Buratinoga”, kes tegi lastele selgeks, kuidas on võimalik ohutult, ilma sinikate ja muhkudeta mängida.
Igas peatuses said lapsed ülesande, mille täitmiseks tuli teha koostööd. Pärast ülesande täitmist said rühmad igast muinasjutupeatusest ühe tähendusliku eseme, mis aitas rändamismängu edukalt lõpetada.
Selline mänguline rännak mööda muinasjutumaad võimaldas luua laste ja õpetajate vahel elavaid arutelusid ja järelduste tegemisi, mis viisid tiheda ja loova koostööni.