Ameerika tudengid õppisid Narvas vene keelt

13. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

Narvas lõpetatakse kolmapäeval pidulikult kaks kuud kestnud vene keele kui võõrkeele suvekool, milles osales 37 Ameerika Ühendriikide üliõpilast. Muu hulgas külastasid tudengid ka laulupidu ning õppisid põhjalikult tundma Eestimaad. Nii Ameerika Ühendriikide kui ka Narva õppejõud hindavad üliõpilaste keeleõppe arengut märkimisväärseks.

Pittsburgi ülikooli programmijuht Dawn Seckler hindab koostööd Tartu ülikooli (TÜ) Narva kolledžiga ülimalt edukaks ning on avatud edasiseks koostööks.

TÜ Narva kolledži direktori Katri Raigi sõnul motiveerib koostöö Ameerika Ühendriikide ülikoolidega edasi arendama kolledži kompetentsi vene keele kui võõrkeele õpetamisel. „Arvestades vene keele kui võõrkeele populaarsuse tõusu Eestis – vene keelt õpib üldhariduskoolis 2/3 üliõpilastest – tuleb Narvas välja arendada vene keele kui võõrkeele täiendusõppe keskus, kuhu ameeriklaste kõrval tulevad õppima ka eestlased.”

Auditoorse õppetöö kõrval kasutati suvekoolis õppekäike, kohtumisi, seminare oma eriala asjatundjatega. Tandemõpet rakendati koos Narva kolledži üliõpilastega. Kuna Narva on Euroopa Liidu kõige venekeelsem linn, mille elanikkonnast kõneleb vene keelt 96 protsenti, muudab venekeelne suhtluskeskkond suvekooli märkimisväärselt põnevamaks, leiavad korraldajad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!