KIK ootab koolidelt toetustaotlusi loodusprojektide, laagrite ja õppekäikude korraldamiseks

19. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

SA Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) ootab neljapäevani, 21. augustini taotlusi keskkonnaprogrammi järjekordse vooru toetusele. Toetuse andmise tingimused on võrreldes varasemaga pisut muutunud, nii saab kool või lasteaed taotleda näiteks õppeprogrammi või laagri tarbeks toetust lihtsustatud korras.

Sel juhul tuleb taotlust esitades valida programmiks „Keskkonnateadlikkuse lihtsustatud pr”, muul juhul „Keskkonnateadlikkus”. Iga klassikollektiiv või lasteaiarühm saab toetust ühes õppeaastas kuni kaheks õppekäiguks. Abikõlblik kulu on transpordikulu (kohale- ja tagasisõit) kokku kuni 300 eurot ühe klassi või rühma kohta ning aktiivõppeprogrammi läbiviimise kulu.

Kuni kolm õppepäeva kestva laagri korraldamine gümnaasiumi loodusvaldkonna õppesuuna ning looduse valdkonna huvikooli välipraktikumide läbiviimiseks on abikõlblik kulu 180 eurot osaleva õpilase kohta, mis sisaldab nii laagri juhendamise , transpordi kui ka majutuse kulu. Toitlustuskulu on kaeta. Taotluse kohustuslik lisa on laagrikava õpieesmärgi ja tegevuste kohta

Uue tegevusena saab taotleda toetust õppeasutustes mitteformaalse keskkonnajuhtimise (rohelise kontori põhimõtete) juurutamiseks. Sellega seotud abikõlblikud kulud on töötubade korraldamine, koolipere koolitus, väikesemahulised investeeringud nagu prügikastide ost jäätmete liigiti kogumiseks, juhendavate siltide ja viitade valmistamine, ressursikasutuse mõõdikute paigaldamine, kompostimisvõimaluse loomine, jalgrattahoidja soetamine ja teised otseselt projektiga seotud põhjendatud kulutused.

Haridusasutustes toetatakse ka loodus- või keskkonnateemat käsitleva projekti elluviimist, mis kestab vähemalt ühe õppeveerandi. Selle tegevusega kutsutakse taotlejaid viima ellu just neid projekte, mis seostuvad aktiivõppevormide ning teoreetiliste teadmiste kinnistamisega.

Toetatavate teemade valdkonnad leiab keskkonnaministeeriumi kodulehelt. Toetava tegevuse eesmärk on suurendada noortele mõeldud ettevõtmiste mõju.

Toetuse taotlemiseks tuleb esitada KIK-ile vormikohane taotlus e-keskkonna KIKAS kaudu 21. augustiks. Üks projektitaotlus peab hõlmama ühte tegevust. Taotluse kohustuslik lisa on vastu võtva asutuse digiallkirjastatud kinnitus vastuvõetava õpilasrühma suuruse, programmi aja, temaatika kohta ning hinnapakkumised.

Toetatavate tegevuste täpse loeteluga saab tutvuda siin .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!