Lauljatar Helen Adamsonil valmib koolikiusamise vastane muusikapala

7. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

Koolikiusamist kogenud lauljanna Helen Adamsonil on valminud koolikiusamise vastane muusikapala, mille põhjal plaanib ta sügisel üllitada temaatilise video. Selle tarbeks kogub lauljatar praegu Hooandja abiga raha.

Video tutvustuses tõdeb lauljatar, et on ise olnud koolikiusamise ohver. „Kui ma käisin põhikoolis, siis narriti mind minu nöbinina tõttu Seaninaks,” ütleb ta, ning lisab, et veel kuuendas klassis togisid kaasõpilased üksteist kui nägid tema päevikul seakujutisega kleepsu, et näe, Helen on oma pildi päevikule kleepinud. Samuti narriti teda oma sõnul seetõttu, et ta oli pärit vaesemast perest.

Adamson, kes on üks sügisel algava koolikiusamise vastase kampaania eestvedajatest tõdeb, et kiusamisega kokku puutunuid on uskumatult palju ning iga kiusamine jätab inimesele oma jälje. seetõttu tahab ta oma uue lauluga levitada sõnumit, et kiusamine on vale, lootuses, et kiusajad mõistavad oma vale käitumist ning kiusatavad ei laseks neil kõigutada oma eneseusku.

Laulu on kirjutanud Helen kahasse oma produtsendi Rob Montesega ning ajendiks isiklikud kogemused põhikoolist. Lugu räägib eelkõige eneseusust ning selle säilitamisest. 3,5-minutiline video tuleb kiusamisvastase lühifilmi stiilis, põimides kaks stsenaariumi lastest, keda kiusatakse.

„Kuna ma olen olnud koolikiusamise ohver, tean kui raske on sellega toime tulla ning mida tunneb laps, kes on koolis kaaslaste poolt tõrjutud,” tunnistab lauljatar. „Seepärast panin muusikasse oma tunded ja soovin läbi muusika kuulajatele edasi anda mõtet, et iial ei tohi anda alla, kaotada eneseusku ning jätta kõrvale oma kirgi ja soove. Teistel ei tohi lasta oma eneseusku kõigutada ning panna teist arvama, et ta pole millekski võimeline. Takistuste ees ei tohi kohkuda, vaid tuleb endale kinnitada, et kui on olemas piisav soov, on alati ka võimalus, mida iganes ellu viia.”

Lisainfot projekti ja video kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!