Õpetajad kogunesid Narva loovusfoorumile

18. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval, 18. augustil kogunes kaheks päevaks Narva sadakond õpetajat, kooli- ja huvijuhti ning haridustöötajat, et uurida kolmandal Põhja- ja Baltimaade loovusfoorumil „Loov eneseväljendus”, kuidas kasutada muusikat, liikumist, tantsu ja teatrit igapäevaselt õpilastes huvi äratamiseks ja koolirõõmu suurendamiseks.

„Põhjamaade ühiskonna vundamendiks on tugevad ühised väärtused ning holistiline vaade laste kasvatamisele ja õppimisele kuni 18. eluaastani. See tähendab, et õppimine ja mäng täiendavad teineteist koolisüsteemis. Lisaks õpitulemustele saavutamisele on tähtis õpetada lastele eneseväljendust ja heade suhete loomist, et nad oleksid elus vähem haavatavad, nad julgeksid rohkem ja hooliksid teistest,” selgitab kolme aasta eest loovusfoorumi ellu kutsunud Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Berth Sundström.

Foorumi peaesinejaks on kommunikatsiooniekspert Nikky Smedley (Suurbritannia). Oma kogemusi sellest, kuidas kasutada näitemängu koolikiusamise vastu võitlemiseks, jagab Islandilt pärit draamaõpetaja ja terapeut Sigríður Birna Valsdóttir

Tartu ülikooli Narva kolledži direktori Katri Raiki sõnul on kooliaasta eel hea aeg õpetajate ja nende koolitajate kohtumiseks, samuti üksteiselt õppimiseks. Huvitav on kuulata naabermaade kogemust ja seda mõnevõrra teistsuguses keskkonnas, Narvas, lisas ta.

Loovusfoorumit korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus koostöös TÜ Narva kolledžiga. Varasemal kahel aastal on rahvusvaheline loovusfoorum kandnud pealkirja „Loovus muudab maailma” ning „Loovus avab meeled”.

Lisainfot leiab veebilehelt www.norden.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!