Riigigümnaasium tuleb ka Raplasse

27. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Rapla vallavanem Ilvi pere sõlmisid kolmapäeval Rapla vallavalitsuses ühiste kavatsuste kokkuleppe 2018. aastaks riigigümnaasiumi rajamiseks Raplasse.

„Riigigümnaasium ei ole lihtsalt uus koolimaja, vaid ka täiesti uus tase gümnaasiumihariduses – riigigümnaasiumi näol on tegu kooliga, mis arvestab õpilase huvidega ja pakub mitmekesist haridust, mis vastab nii kõrgkoolide ootustele kui ka tööturu vajadustele ja seda kodumaakonnas,” ütles minister.

Ühiste kavatsuste leppes rõhutatakse, et gümnaasium on mõeldud eelkõige Rapla maakonna õpilastele ning kool alustab tegevust hiljemalt 2018. aasta septembris.

„Juba praegu on kolmandik Rapla gümnasistidest maakonna teistest valdadest ning sellepärast ei tee me otsuseid ainult oma valla vajadustest lähtuvalt,” lisas Ilvi Pere. „Küll annab juba tegutsevatest riigigümnaasiumidest tulev positiivne tagasiside meile kindlustunde, et oleme õigel teel. Lõpliku sõna ümberkorralduste kohta ütleb volikogu veel sellel sügisel.”

Ministeerium ja vald leppisid kokku, et õppekompleks peab olema nüüdisaegne, kompaktne, tõhusa ruumikasutusega ja väikeste ülalpidamiskuludega. Ministeerium taotleb selleks toetust EL-i tõukefondide meetmest.

Rapla vald koraldab kokkuleppe kohaselt riigigümnaasiumi töö alustamise hetkeks olemasolevad Rapla valla üldhariduskoolid ümber põhikoolideks, lõpetades gümnaasiumiastmetes hariduse andmise.

Õppetöö korraldamisel lähtutakse riigigümnaasiumide kvaliteedikokkuleppest, mis sõlmiti tänavu aprillis riigigümnaasiumide direktorite, õpilaste, õpetajate ja ministeeriumi vahel.

Detailsem tegevuskava pannakse lepingu järgi paika hiljemalt 15. detsembriks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!