Teaduse populariseerijad kogunesid suvekooli

14. aug. 2014 - Kommenteeri artiklit

14.–15. augustil toimub Jõgevamaal miks.ee suvekool, mis toob kokku teaduse tutvustamisele pühendunud inimesed muuseumitest, üldhariduskoolidest, ülikoolidest ja mittetulundusühingutest.

Kahe päeva jooksul vahetatakse kogemusi, tutvutakse kooli õppekavade ja teaduse populariseerimise sidumise võimalustega ning räägitakse sellest, kuidas saavutada noorte ja meedia tähelepanu, teatasid korraldajad.

Merike Kesler (arenduskeskus Opinkirjo, Soome) tutvustab seminaril osalejatele võimalusi huviringi programmide ülesehitamiseks ja Soome kogemust selles valdkonnast, Kertu Saks (Energia avastuskeskus) ja Liina Tamm (Konguta kool) räägivad teaduse populariseerimise sidumisest õppetööga ning Kaido Reivelt (Tartu ülikooli füüsika instituut) kõneleb teaduse populariseerijate järelkasvu leidmisest ja koolitamisest. Märt Miljan (loovagentuur Newton) keskendub tähelepanu köitmisele sihtgruppides ja meedias.

Suvekooli töötubades otsivad osalejad vastust sellele, kuidas püüda noorte tähelepanu ning kuidas läbi viia loodusteaduslikke praktilisi töid eri vanuserühmadele.

„Vajadus suvekooli järgi ja selle peamine sisu on välja kasvanud analüüsi „Teadust ja tehnoloogiat populariseerivad tegevused Eestis” (ETAg, Praxis) tulemustest ning jaanuaris Eesti teadusagentuuris toimunud teaduse populariseerijate ümarlauast. Nägime, et on suur huvi omavahelise kogemuste vahetamise vastu, samuti kerkisid ümarlauast vajadustena suvekooli loengute ja töötubade teemad,” ütles Margit Meiesaar Eesti teadusagentuurist.

Suvekooli korraldab Eesti Teadusagentuur Euroopa sotsiaalfondi programmi TeaMe käigus.

Lisainfot leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!