Tulge külla Mäetagusele!

26. aug. 2014 Eve Olgo Märjamaa lasteaed Pillerpall muusikaõpetaja - Kommenteeri artiklit

„Tulge külla Mäetagusele!” kutsus Maret Kalvet, endine Käru lasteaia juhataja ja muusikaõpetaja. Rapla maakonna lasteaedade muusikaõpetajad võtsid vedu ja Raplamaa omavalitsuse arengufondi toel sõitsime kaheks päevaks teise Eesti otsa – Ida-Virumaale kuulama ja kaema. 

Mäetaguse valla pindala on 261 km². 20 külas ja ühes alevikus elab ligikaudu 1800 inimest. Alevikus töötavad põhikool ja lasteaed. Viimases ööbisime meiegi.

Lasteaed rühmaruumide, saali ja võimlaga on rõõmsameelne ja tark – igas rühmaruumis ning muusika-, liikumis- ja eripedagoogil on sülearvuti, saalis projektor suure ekraani ja TV-ga. Lasteaias töötab viis rühma, valdavalt liitrühmad ja üks sobitusrühm. Plaanis on ehitada veel üks rühmaruum. Lasteaia kohamaks on kolm eurot ja toidurahaga toetab valla elanikke vald.

Lõbus ja energiast pakatav muusikaõpetaja Maret Kalvet näitas meile tegevust sobitusrühmaga. Lapsed olid aktiivsed, kuid tänu aasta jooksul omandatud reeglitele oli tegevus õpetajal „näpu otsas”. Väljasirutatud käe alla ühte viirgu said lapsed lausega „Käsi käsib”. Kui mõni laps muutus ülemeelikuks, siis toetav rühmaõpetaja tuli ja pani oma rahustava käe lapse seljale. Laulmine ja mängimine toimus läbi muinasjutu, tegelasteks lapsed ja õpetaja käpiknukuga. Väga tore oli osa saada oma maakonna kolleegi tegemistest, vahetada repertuaari, kogemusi ja ideid.

Järgmisel päeval tegime jalgsi ringkäigu Mäetaguse alevikus, kus lausa sõnatuks võtsid endise mõisa territooriumil tall-tõllaruumides asuvad Käsitöömaja ja Supelmaja ning hotell. Mõisahäärberi esimesel korrusel asub vallavalitsus ning teisel rohkete kaunistustega saalid ja konverentsiruumid. Alevikus asub veel uus Alutaguse Hoolekeskus, rahvamaja ja pood, kaugel ei ole Selisoo 5-kilomeetrine matkarada. Mõisapark ja ümbrus on hooldatud. Vaatamisväärsuseks kujunes ka Kuremaa klooster kaunite lillepeenardega.

Mäetaguse rikkuseks on „pruun kuld”, kuna suurem osa Eesti põlevkivi maa-alustest kaevandustest asub just siin. Raplamaal ei ole enamikul lasteaedadest neid võimalusi, mis Mäetagusel, kuid meie „kuld” on inimesed. Üks pääsuke – Maret – lendas oma sünnikohta tagasi ja teeb seal on oma tööd väga hästi. Aitäh, et külla kutsusid!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!