Corelli Music jätkab säravat juubeliaastat

26. sept. 2014 Mail Sildos - Kommenteeri artiklit

Kontserdiagentuuri Corelli Music 10. juubelihooaja avakontserdid „Tervitused Viinist” toimuvad 14. oktoobril Tartu linnamuuseumis ja 15. oktoobril Tallinnas õpetajate majas. Kavas on Viini klassikud Haydn, Mozart jt, samuti igihalja salongimuusika kaunimad palad – polkad ja valsid, millega on end ajalukku kirjutanud isa ja poeg Johann Strauss, Lanner jt. Tänu koostööle Austria suursaatkonnaga esineb kontsertidel ansambel Concilium musicum Wien ajastu pillidel. Nautida saab pärleid Viini muusika kullafondist, mida kogu maailm tunneb ja armastab. Lisaks tavapärastele keelpillidele ja flöödile mängivad austria muusikud ka harvakuuldaval pillil viola d’amore.

„Mõisaromantika” sarja kontserdid on pühendatud hingedeajale ja pärast seda saabuvale isadepäevale. 1. novembril esineb Alatskivi lossis ja 2. novembril Kõltsu mõisas tuntud vanamuusikaansambel Rondellus.

Kontserdid algavad pühakutele kirjutatud hingestatud keskaja muusikaga. Renessanssmuusikast tulevad ettekandele armastuslaulud, joogilaulud ja tantsud – tolleaegsed tõelised hitid ehk popmuusika. Rondelluse asutajad Maria ja Robert Staak musitseerivad koos oma poja ja teiste noorema põlvkonna esindajatega ning lisaks laulule ilmestavad kontserte ka põnevate vanaaja pillidega, nagu lauto, rataslüürad, trummid, torupill, fiidlid, psalteerium, plokkflöödid.

30. novembrist algab kogu pühadeaja kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”, mille avakontserdiga tähistab Corelli Music maestro Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva. Lõppkontsert alustab järgmise aasta pidusündmuse, Maarjamaa 800 tähistamist. Jõulufestival toob publikuni kaunist muusikat jõuluootuseks, aastalõpuks ja uue aasta tervituseks kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses! Õpetajatele on sooduspiletid.

Lisainfo www.corelli.ee ja www.facebook.com/corellimusic.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!