Inimõiguste käsiraamat õpetajale

4. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Inimõiguste instituut on andnud välja käsiraamatu „Inimese õigus”, mida koolid saavad instituudist tellida tasuta.

Instituudi teatel on käsiraamatus juttu inimõigustest ja inimõiguste vastastest kuritegudest Eesti lähiajaloos, aga ka inimõiguste käsitlemisest maailma väärtkirjanduses. Näitlikkuse mõttes teemakohaste koomiksitega illustreeritud raamatus on välja toodud olulisemad rahvusvahelised inimõiguste konventsioonid ning lähemalt käsitletud inimõiguste aluseks olevat õigust elule, väärikusele ja heale nimele. Lisaks sisaldab raamat ülevaadet näitusest, mis käsitleb inimõigusi Nõukogude Eestis.

Õppematerjal eeldab, et õppijad on inimõiguste tekke- ja arengulooga üldjoontes kursis. Seega on raamat mõeldud kasutamiseks eelkõige gümnaasiumiastme ühiskonnaõpetuses ja ajaloos, aga ka kutsehariduses ja täiskasvanukoolituses, kus materjali võib käsitleda kogumahus, aga ka osade kaupa, vastavalt võimalustele ja vajadustele.

Lisalugemiseks on toodud katkendeid kirjandusest, mida saab tunnis kasutada näidete või aruteluteemadena, ning pakutud näidisküsimused, mida võib õpilastele paljundada. Samuti on lisatud soovitusi õpetajale inimõiguste teema tunni läbi viimiseks.

Käsiraamatu teemad on seotud Euroopa Nõukogu ekspertide koostatud inimõigustealaste õpperaamatuga „KOMPASS”.

Raamatut saab tasuta tellida inimõiguste instituudist meiliaadressil eihr@eihr.ee. Lisainfot leiab veebilehelt  http://www.eihr.ee/inimoigusharidus/inimese-oigus/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!