Kadriorus peetakse laupäeval seitsmendat kirjanduslaata

11. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 13. septembril peetakse eesti kirjandusklassiku Eduard Vilde koduakende all seitsmendat korda eesti kirjanduse sügislaata, kus leidub lugemist kõigile. Laada alateema on eesti ajalooline kirjandus ning esinevad seal Imbi Paju, Eeva Park, Indrek Hargla ja Juhan Kreem.

Seitsmendat aastat toimuv eesti kirjanduse sügislaat muudab Kadrioru üheks päevaks tõeliseks kirjanduse pargiks. Kirjanduslaada rahumeelne melu on meelitanud iga aastaga kirjaniku kodu lähedale üha enam huvilisi.

Nagu juba tavaks saanud, on suures vabaõhuraamatupoes saadaval lai valik eri kirjastuste raamatuid, samuti toimub traditsiooniks saanud eesti kirjanduse kirbuturg.

Väikesed lugemissõbrad leiavad tegevust Tallinna keskraamatukogu loodud mõnusas lugemispesas Vilde verandal, kus igal täistunnil toimub põnevaid ettevõtmisi. Kohal on ka ajakirjad Täheke ja Hea Laps.

Vilde muuseumis toimuvad kaks päevakajaliselt ajalooteemalist vestlusringi.

Kell 13 mõtisklevad kirjanikud Imbi Paju ja Eeva Park ajaloolise mälu ja ajaloo torgete teemadel. „Mäletamine on sügavalt eetiline akt. Memuaarid, ilukirjandus, ajakirjandus, reisimine lubavad sul ennast ette kujutada inimestena, keda sa oled võib-olla varem alahinnanud, ja mõista, kuivõrd sõltub su enda eluolu juhustest või on läinud hästi üksnes tänu õnnele,” kirjutab Imbi Paju. „Ajaloo torked, üksikisiku ja suure ajaloo torked on meie tätoveering,” tõdeb Eeva Park.

Kell 15 arutavad kirjanik Indrek Hargla ja ajaloolane Juhan Kreem, kuidas erineb akadeemiline keskaja käsitlus kirjaniku loodud keskajast. Hargla populaarsed Melchiori lood on muutnud keskaegse Tallinna eluolu meile väga piltlikuks, ent millise pilguga loeb neid romaane ajaloolane?

Kirjanduse sügislaada ettevõtmistes lööb kaasa ka Kadrioru selts. Nende seltsimaja ees (Koidula t 30) on võimalik tutvuda Kadrioru paigaajalugu tutvustava näitusega, samuti on võimalik osaleda kl 14 algaval kirjandusliku Kadrioru ekskursioonil.

Eesti kirjanduse sügislaada missioon on klassiku kodu akende all väärtustada eesti keeles kirjutamist, raamatute lugemist, meie kultuuri ja ajalugu.

Kogu programm on täpsemalt kirjas www.linnamuuseum.ee/vilde.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!