Keskkonnaamet kutsub üles uurima Lahemaad

9. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Keskkonnaamet ootab kogu Eesti 7.–12. klassi õpilastelt loov- ja uurimistöid, mis kõnelevad Lahemaa rahvuspargi loodusest ja kultuuripärandist. Parimaid tööd jõuavad aasta pärast peetavale seminarile.

„Lahemaa rahvuspargi väärtuseks on suur maastikuline, looduslik ja kultuuriline mitmekesisus ning siinne erilisus väärib hoidmist ja jäädvustamist. Metsa- ja kividerikas loodus, külamaastikud ja arhitektuur, vanaemade-vanaisade mälestused, jutud talupoegade, meremeeste või mõisahärrade eluolust – kõik see on ühtviisi väärt uurimist, kirjeldamist ja talletamist,” ütles keskkonnameti Viru regiooni keskkonnahariduse spetsialist Krista Kingumets

Konkursile „Salapärane Lahemaa” oodatakse osalema õpilasi üle kogu Eesti, mitte ainult Lahemaa kandis elavaid.

Esitatavad loovtööd ja uurimused peaksid lähtuma üldtunnustatud uurimistööde vormistamise reeglitest. Eelinfot tööde teemade ja autorite kohta ootab keskkonnaamet 1. veebruariks 2015. Tööde esitamise lõpptähtaeg on 5. juuni 2015 ning töid tutvustatakse ja autoreid tänatakse 2015. aasta sügisel toimuval seminaril. Lisainfot saab e-aadressilt krista.kingumets@keskkonnaamet.ee.

Kõik esitatud tööd talletatakse Lahemaa rahvuspargi arhiivis ning autori nõusolekul pannakse välja Lahemaa rahvuspargi veebilehele. Laekunud töödest avatakse Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses näitus.

Lahemaa rahvuspargi moodustamine 1. juunil 1971. aastal oli oluline sündmus Eesti looduskaitse ajaloos, kuna loodud rahvuspark oli esimene omataoline tolleaegses kaitsealade süsteemis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!