Kirjanikud Variuse lavastustes

26. sept. 2014 Heidi Sarapuu - Kommenteeri artiklit

Teater Varius alustab 28. hooaega etendustega väljaspool statsionaari. Septembri lõpus esineb teater lavastusega „Lõbusad estoonlased” Münchenis ja kontsertetendusega Salzburgis.

Jätkuvalt on repertuaaris ka teine Estonia teatri ajalugu puudutav lavastus „Viis kuud Vildega”, mis käsitleb perioodi, mil Eduard Vilde töötas Estonia teatri dramaturgina. Lavastust mängime järgmise aasta märtsis, mil tähistatakse meie kirjandusklassiku 150. sünniaastapäeva. Piletitellimusi hakkame vastu võtma juba novembris.

Teise eesti kirjanduse suurmehe Anton Hansen Tammsaarega, samuti Tallinna keskraamatukogu kunagise juhataja Aleksander Sibulaga kohtub vaataja lavastuses „Kui me elasime raamatukogus …”. 3. novembri etendus Tallinna keskraamatukogu saalis ongi pühendatud Aleksander Sibula 130. sünniaastapäevale.

Kevadel tõi Varius välja kaks uut lavastust. Teatri- ja muusikamuuseumi tellimusel valmis „Laborant Viiding” näitlejast ja luuletajast Juhan Viidingust, keda mängib Alo Kõrve Tallinna Linnateatrist. Etendused toimuvad 5., 6.,19. ja 20. oktoobril teatri- ja muusikamuuseumis, samas toimub ka piletimüük. Suursündmuseks kujunes lavastus „Undset” norra kirjandusklassikust Sigrid Undsetist Ene Järvisega nimiosas. Lavastust mängime sel sügisel rahvusraamatukogu teatrisaalis vaid kaks korda, 11. ja 12. novembril.

Ettevalmistamisel on näidend „Suurem kui saatus”, mis räägib legendaarsest kohvikuomanikust Nikolai Kultasest. Esietendus rahvusraamatukogu teatrisaalis on planeeritud 2. detsembriks, piletimüük algab 1. novembrist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!