Ministeeriumi kinnitusel saavad teadusasutused uuel aastal 10% rohkem raha

29. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeeriumi kinnitusel suureneb teadus- ja arendusasutuste baasfinantseerimise maht järgmisel aastal 10%, ulatudes riigieelarves 9,26 miljonit euroni.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul aitab baasfinantseerimine  suurendada teadus- ja arendusasutuste finantseerimise stabiilsust ning selle kasv suurendab teadusasutuste kindlustunnet.

„Eesti teadusele on olnud iseloomulik valdavalt projektipõhine finantseerimine ning lisaraha suunamine rahastuse stabiilsuse suurendamisse aitab tasakaalustada projektipõhise finantseerimise kõikumist, mis on teadlaskonnas omajagu pingeid tekitanud,” üles minister.

Samuti suureneb järgmisel aastal riigieelarveline toetus teaduskollektsioonide ülalpidamiseks ning kümnendiku võrra rohkem rahastust saab ka riiklik programm „Eesti keel ja kultuurimälu”, mis toetab eesti keele ja kultuuri uurimist, teatas HTM.

Ministri sõnul ollakse lõpusirgel ka uue tõukefondi perioodi läbirääkimistes Euroopa Komisjoniga. Tõukefondidest on uuel perioodil teaduse valdkonnale oodata 359 miljonit eurot, mille puhul on taristu arendamise asemel suurem osakaal teaduse sisu ja järelkasvu toetamisel. Eelmise perioodi vahendite kasutusaeg lõpeb järgmise aasta jooksul.

Eesti rahvusringhääling kirjutas esmaspäeval, et Eesti keele instituut (EKI) asus alarahastuse tõttu koondama teadlasi. EKI juhi Urmas Sutropi sõnul pole asi ainult keele valdkonnas, vaid alarahastatud on kogu teadus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!