Ossinovski lubab õpetajatele keskmiselt 1050-eurost palka

25. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Ehkki haridustoetuse detailides pole veel lõpuni kokku lepitud, võib haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul juba täna öelda, et õpetajate miinimumpalk tõuseb järgmisel aastal 800 eurolt vähemalt 880 euroni.

Veelgi olulisem on õpetajate palgatoetuse kaheksaprotsendine tõus, mis lubaks ainuüksi riigi toetusest maksta järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1050-eurost brutopalka, selgitas minister Ossinovski pressiteate vahendusel.

„Õpetajate palgatõusu jaoks eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest täiendavalt raha 4,5 protsenti. Kuna õpetajate palk on haridusministeeriumi selge prioriteet, siis polnud nii madal õpetajate palgatõus kuidagi aktsepteeritav. Seepärast vaatasime üle haldusala kulutused ning suutsime seeläbi leida täiendavalt 3,6 protsenti raha õpetajate palgafondi suurendamiseks,” lausus Ossinovski.

Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni. Peaaegu kogu haridustoetuse kasv läheb õpetajate palkadeks. Haridustoetuse täpsed summad selguvad novembri lõpus, kui fikseeritakse õpilaste arv, mille alusel järgmise aasta toetust jagatakse.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks haridustoetust, millest ligi 80 protsenti moodustab õpetajate palgatoetus. Haridustoetuses on lisaks õpetajate palgatoetusele ka õppealajuhatajate ja koolijuhtide töötasu, täienduskoolituse, investeeringute, õppekirjanduse ja põhikooliõpilaste koolilõuna toetus. Järgmisest aastast lisandub koolilõuna toetus ka gümnaasiumiõpilastele, milleks riik eraldab täiendavalt 3 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!