ProgeTiiger ootab osalejaid programmeerimiskonkursile „Tuleviku õpperuum 2050”

25. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

29. septembrini saavad 2−5-liikmelised laste ja noorte võistkonnad nii lasteaedadest ja huviringidest kui ka üldharidus- ja kutsekoolidest registreeruda esimesele üleriigilisele programmeerimisalasele ProgeTiigri konkursile „Tuleviku õpperuum 2050”, kuhu praeguseks on end kirja pannud üle 150 õpilase üle Eesti.

5–19-aastastel osalejatel tuleb esitada loovtöö, mis on kas arvutianimatsioon või -mäng; töö teemal „Robotid ja tuleviku õpperuum”; muusikapala „Koolikell”; 3D-graafika või mobiilne rakendus. Juhendajaks võib olla ka lapsevanem. Kasutada võib ükskõik millist programmi ja programmeerimiskeelt ning ProgeTiigri programmi tarbeks koostatud toetavaid materjale, näiteks põhjalikke mängude programmeerimist, veebiarendusi ja koolirobootikat tutvustavaid juhendeid. Peaülesanne on luua õppekeskkond, mis õppijaile endale meeldiks.

11.−17. oktoobrini toimuvad maakondade eelvoorud, kus kõik osalejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid nende täiustamiseks. 10.−30. novembrini on tööde hindamise aeg. 15. detsembriks selgub iga kategooria kolmes vanuserühmas kümme tööd, mis osalevad 24. jaanuaril 2015 toimuval finaal­üritusel Tallinna lauluväljakul.

Lisainfo ja registreerimine käib läbi veebilehe http://progetiiger.ee/konkurss.

Neljapäeval algas Tallinnas rahvusvaheline õpetajate seminar eTwinning Professional Development Workshop, mis toimub Eestis just seepärast, et Euroopa õpetajates on suurt huvi äratanud Eesti ProgeTiigri programm.

Kolmepäevasel seminaril osaleb sadakond õpetajat üle kogu Euroopa, kes õpivad, kuidas programmeerimist ainetundidesse lõimida. Seminari töötubades tutvustavad programmeerimisprogramme lisaks ekspertidele ka Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) 7. klassi õpilased, kes õpetavad, kuidas luua ise arvutimänge programmiga Sploder. „Programmeerimist oskavad õpilased mõnikord pareminigi kui õpetajad, seega on õppetöösse mõistlik kaasata kogu klassi teadmisi,“ põhjendas GAG-i haridustehnoloog Ingrid Maadvere, miks kaasati ka õpilasi.

Alanud õppeaastal toetab ProgeTiiger Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi- ja arenguprogrammi ENTRUM, mille prioriteetseteks valdkondadeks on tänavu IKT, inseneeria, põlevkivi ja energeetika. ProgeTiiger on ENTRUM-i partneriks noorte ettevõtlikku hoiaku kujundamisel ja oskuste lihvimisel.

ProgeTiigri programmi konkursi eesmärk on pakkuda lastele ja noortele võimalust esitleda huvitavaid loovtöid mitmes kategoorias nagu arvutimäng või animatsioon, robotid ja äppid. ENTRUM-i konkursi käigus aidatakse üheskoos kaasa noorte vajalike ettevõtlike oskuste lihvimisele ja kontaktvõrgustiku loomisele, et viia ellu oma ettevõtlikud ideed. Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa noortel on võimalus osaleda oma loovtöödega mõlemal konkursil.

ProgeTiigri konkursi võitjad selguvad tuleva aasta jaanuaris ja ENTRUM-i kõige ettevõtlikuma noore tiitli saaja mais.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!