Tartusse võib tulla riigikaitsegümnaasium

8. sept. 2014 - 1 Kommentaar

Reformierakond plaanib oma julgeolekustrateegia käigus luua Tartusse riigikaitsegümnaasium, kus antakse põhihariduse põhjal riigikaitse kallakuga keskharidust.

„Riigikaitsekoolid on pika ajalooga ja edukalt toimivad haridusasutused nii Ameerika Ühendriikides kui ka näiteks Kanadas,” rääkis laupäeval Tallinnas julgeolekustrateegiat arutama kogunenud Reformierakonna volikogul erakonna aseesimees Urmas Paet.

Paeti sõnul on riigikaitsegümnaasiumi loomise eesmärk anda praktilist haridust neile, kes soovivad alustada karjääri kaitseväes või omandada praktilist keskharidust. „Gümnaasiumi lõpetavad koostöökogemuste ja liidriomadustega noored, kes on edukad nii riigikaitselises karjääris kui ka tsiviilvaldkonnas,” lisas Paet.

Tartu linnapea Urmas Klaas peab Reformierakonna laupäeval toimunud volikogul välja käidud ideed riigikaitsegümnaasiumist väga heaks ning leiab, et selline kool sobiks kõige paremini just Tartusse, sest seal on Eesti parim hariduskeskkond.

„Tartus tegutsevad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ja Balti staabikolledž. Tihe koostöö nende koolide ning Tartu Ülikooliga teeks sellest gümnaasiumist tõelise eliitkooli,” lausus Klaas.

Riigikaitsegümnaasium võiks olla praktilist keskharidust andev eliitõppeasutus, kus lisaks teoreetilisele ja praktilisele riigikaitseõppele pannakse rõhku reaalainete, keelte ning küberkaitsevaldkonna õpetamisele. Täiendavate praktiliste kogemuste saamiseks peab riigikaitsegümnaasiumi lõpetanu osalema ka ajateenistuses.

Reformierakond tahab julgeolekustrateegia käigus sisse viia ka kaitsepalga, kahenädalased riigikaitsekursused ja kohustusliku riigikaitseõpetuse koolides ning suurendada kaitsekulutusi liitlaste siinviibimise toetamise võrra.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tartusse võib tulla riigikaitsegümnaasium”

  1. njah ütleb:

    tegelikult peaks olema spordikeskkool, kus saaks tegeleda spordiga ja noor teeb lihtsalt trenni rohkem. riigikaitse peaks olema inimese hilisem valik.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!