Teater noorele vaatajale ootab publikut

11. sept. 2014 - Teater noorele vaatajale ootab publikut kommenteerimine on välja lülitatud

ASSITEJ Eesti keskus korraldab teist korda lastele ja noortele mängivate teatrite ülevaatefestivali „Teater noorele vaatajale”. Festival toimub 28.–30. oktoobrini Tallinnas Vaba Lava teatrimajas Telliskivi loomelinnakus. Külalisesineja on lavastaja ja produtsent Bengt Andersson − Rootsi Riksteaterni laste ja noorte osakonna juht, kes tutvustab laste- ja noorteteatri hetkeseisu ja tähtsust põhjamaades.

Ülevaatefestivalile on koondatud Eesti teatrite lavastused, mille peamine sihtgrupp on lapsed ja noored. Festival annab ülevaate noorele vaatajale suunatud teatrist ning pakub võimaluse osaleda etenduste aruteludel, seminarides jm.

ASSITEJ Eesti keskus soovib muuta festivali iga-aastaseks kultuurisündmuseks, kaasata uusi esinejaid, viia kokku teatreid ning haridusasutusi, harida nii tegijaid kui ka vaatajaid ning tõsta sellega noorele vaatajale mõeldud teatri kunstilist taset Eestis.

Etendused on tasuta, vajalik on eelregistreerimine aadressil festival@assitej.ee. Lisainfot saab aadressilt toomas@piipjatuut.ee.

Laste kõrval on oodatud ka lasteaedade ja koolide õpetajad, huvijuhid, lastevanemate hoolekogude liikmed ning kultuurimajade programmijuhid üle Eesti. Võimalik on osaline kulude toetus seoses festivalil osalemisega.

Etendustega on kohal teater Ilmarine (Narva), Teater Kohvris, Koidula muuseumi teater (Pärnu), teater Marionett, Miksteater, Must Kast (Tartu), NUKU, Piip ja Tuut Teater, teater Sõber, ZUGA Ühendatud Tantsijad, teater Tuuleveski (Jõhvi), Teatri Vabrik, VAT Teater.

ASSITEJ Eesti keskus on Eesti professionaalseid ja poolprofessionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ning teatrispetsialiste ühendav organisatsioon, mis kuulub rahvusvahelisse ühendusse ASSITEJ International.