Telliskivi loomelinnakus avas uksed VABA LAVA

26. sept. 2014 VABA LAVA - Kommenteeri artiklit

Vaba Lava pakub esinemisvõimalusi eelkõige väiketeatritele ja vaba­truppidele, kuid programmis on ka kontserte, kunstinäitusi, festivale ja palju muud.

Vaba Lava tegevuse keskmes on teatrilavastuste kuraatoriprogramm, mille on algavaks hooajaks kokku pannud vene teatriekspert, teatrikriitik, dramaturg, filmistsenarist ning rahvusvahelise laste- ja noorsooteatrite assotsiatsiooni ASSITEJ Venemaa keskuse juhatuse liige Oleg Loevski ning eesti teatriteadlane ja -kriitik, ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja Madis Kolk. Hooaja kuraatoriprogrammis esietendub 12 uuslavastust, nende hulgas nii kodu- kui ka välismaiseid produktsioone.

Praeguseks on neist publiku ette jõudnud kaks. Pulitzeri preemia võitnud näitekirjaniku Annie Bakeri näidend „Alustame algusest” räägib kohtumistest täiskasvanute draamaringis. Inimesed, kes püüavad lahti harutada oma elu umbsõlmi, leiavad mänge mängides üksteises uued pidepunktid, uued algused ja lõpud. Lavastaja Adrian Giurgea, kunstnik Reet Aus, helilooja Ardo Ran Varres, laval Elina Reinold, Külli Reinumägi, Maarja Mitt, Egon Nuter, Margus Prangel, Madis Metsamart. Produtsent R.A.A.A.M.

„Mikiveri tagi” on lavastus teatrist, teatrikoolist, meistritest ja kadunud epohhidest. Kohtumine Voldemar Panso lemmikõpilase Mikk Mikiveriga valguse, hääle, mõtte ja vaikuse kaudu. Lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, laval Peeter Sauter ja Ülo Vihma. Produtsent Tartu Uus Teater.

Vaba Lava katuse all on uue kodu leidnud ka Eesti Teatri Agentuur ning Sõltumatu Tantsu Lava. Fuajees on Eesti esimene tänavatoidurestoran nimega Foody Allen.

https://www.facebook.com/vabalavatelliskivis, www.vabalava.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!