Treenerite töötasu teemaline eelnõu jõudis riigikokku

23. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Riigikogu menetlusse jõudis eelnõu, mis peaks korrastama treeneritele töötasu maksmise süsteemi ning selleks on olemas poliitiline tahe ja valmisolek, teatas teisipäeval riigikogu pressitalitus

Valitsuse algatatud spordiseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõuga luuakse õiguslik alus treeneritele töötasu maksmiseks vajaliku toetamise süsteemi rakendamiseks.

Töötasu maksmiseks saavad spordiorganisatsioonid edaspidi taotleda toetust riigieelarvest.

Valitsuse tegevusprogrammis aastateks 2014-2015 on spordivaldkonnas üheks oluliseks tegevussuunaks kinnitatud laste ja noortega töötavate treenerite töö väärtustamine, soodustades treeneritele stipendiumi maksmise praktikalt üleminekut töötasustamise süsteemile, mis tagab treeneritele sotsiaalsed garantiid, seisab teates.

Samuti on olemas nii avalikkuse kui ka spordiorganisatsioonide ootus ja valmisolek Eesti spordisüsteemi ühe kitsaskoha parandamiseks, treenerikutse väärtustamiseks ja treeneri töö prestiiži taastamiseks.

Eelnõu juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!