TTÜ valis aastapäeval audoktoreid ja aasta vilistlase

17. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) promoveeris kolmapäeval, kooli 96. aastapäeval audoktoriks Eesti ettevõtja ja ühiskonnategelase Toomas Lumani, Kaukaasia ülikooli presidendi professor Kakha Shengelia ja USA Carnegie Mellon ülikooli professori Denise Marie-Thérèse Rousseau; nimetas aasta vilistlaseks Viru Keemia Grupi juhatuse esimehe Priit Rohumaa ja auliikmeks Olavi Pihlamäe ning promoveeris 54 doktorit ja jagas teenetemedaleid.

Toomas Luman nimetati audoktoriks, et tunnustada tema teeneid Eesti majanduse, teaduse ja hariduse edendamisel ning TTÜ positsioonide tugevdamisel Eesti ja Euroopa haridusruumis. Kakha Shengelia valiti audoktoriks teenete eest rahvusvahelise akadeemilise tegevuse ja koostöö arendamisel, Eesti kõrghariduse ja teaduse populariseerimisel Gruusias ning TTÜ õiguse instituudi õppe- ja teadustegevuse toetamisel. Denise Marie-Thérèse Rousseau aga pälvis tiitli töö- ja organisatsioonipsühholoogia uuringute arendamise eest ning mitmekülgse panuse eest TTÜ tööstuspsühholoogia instituudi edendamisel ja rahvusvahelise positsiooni tugevdamisel.

TTÜ promoveeris ka 54 doktorit ning jagas teenetemedaleid mitmele väljapaistvale ühiskonnategelasele ja teadlasele nagu TTÜ vilistlased kultuuritegelane Anne Veski ja majandustegelane Väino Kaldoja, riigikogu liige Lembit Kaljuvee, TTÜ elektrotehnika aluste professor Jaan Järvik ja puhkpilliorkestri peadirigent Reet Brauer. TTÜ auliikmeks nimetati Olavi Pihlamägi.

TTÜ aasta vilistlase tiitli pälvinud doktorant Priit Rohumaa on lõpetanud TTÜ energeetikateaduskonna elektroenergeetika eriala ning on TTÜ pikaajalise koostööpartneri AS VKG juhatuse esimees. Tema juhtimisel on põlevkivi väärindamisega tegelev eraettevõte teinud läbi märkimisväärse arengu, panustades nii piirkonna kui ka Eesti põlevkivitööstuse arengusse, eriti väärtuslik on kontserni ja selle juhatuse esimehe panus keskkonnahoidu ja piirkonnaga seotud kultuuri- ja sotsiaalsetesse projektidesse, mis on viimaste aastate jooksul oluliselt tõstnud Virumaa elukvaliteeti, teatas TTÜ pressiesindaja.

TTÜ on valinud aasta vilistlasi alates 1996. aastast. Siiani on aasta vilistlaseks valitud Hardi Meybaum, Tiit Vähi, Jaak Leimann, Toomas Sõmera, Toomas Luman, Jüri Mõis, Indrek Neivelt, Gunnar Okk, Toomas Annus, Väino Kaldoja, Tiina Mõis, Tarmo Noop, Valdo Kalm, Erkki Raasuke, Sandor Liive, Veiko Sepp, Andres Allikmäe ja Hannes Tamjärv.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!