Ugalas lustivad jõulukuul valged ja hallid hiired

26. sept. 2014 Liis Aedmaa - Kommenteeri artiklit

Ugala repertuaaripilti on viimastel hooaegadel ilmestanud õnnestunud lastelavastused ning kõrgele tõstetud lati alt läbi joosta ei kavatse teater selgi aastal. Pigem vastupidi! Kogemusi ja innustust saanuna on sel sügisel ette võetud suur koostööprojekt TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga. Ühiste jõududega valmib detsembriks Ugala teatrimajja vahva jõulumaa, kus lapsed enne ja pärast etendust lustida ning mängida saavad.

Jõululavastuseks on sel aastal Liis Aedmaa ja Oleg Titovi kirjutatud lugu „Hiired on hiired”, mis räägib aastaid külg külje kõrval elanud hiire­perekondadest, kes paraku üksteisega läbi ei saa, sest ühed neist on valged ja teised hallid. Ühel talvehommikul sajab aga maha esimene lumi ning värske lumega kaetud hoovis kohtuvad Oskar ja Liine. Hall hiirepoiss ja valge hiiretüdruk. Tärganud sõprus viib neid ootamatutesse sekeldustesse, kus lisaks vanemate ja sõprade halvakspanule tuleb noortel rinda pista ka näljase kassikambaga.

„Hiired on hiired” on lauludega lavalugu, mis räägib sallivusest, sõprusest ja sellest, mis võib juhtuda siis, kui oma eelarvamused kõrvale jätta ning avatud pilguga enda ümber ringi vaadata.

Jõulukuul rõõmustavad lapsi lisaks etendusele ka vahvad Ugala jõuluvanad, kelle kingikotis on sel korral igale teatrikülastajale trükisoe eksemplar kodumaist lastekirjandust. Lavastust „Hiired on hiired” mängib Ugala 8.–20. detsembrini.

Lastele ja noortele suunatud lavastused Ugala repertuaaris:

  • P. Raud „Printsess Luluu ja härra Kere” – Piret Raua raamatu põhjal valminud värvikirev seikluslugu.
  • O. Ehala / L. Tungal „Arabella” – menukas mereröövlimuusikal, mida mängitakse sel sügisel viimaseid kordi.
  • E. Niit „Suur maalritöö” – päris pisikestele teatrisõpradele.
  • F. Dostojevski „Idioot” – maailmaklassikasse kuuluv teos Vallo Kirsi tõlgenduses.
  • M. Pihla / A. Sepp „Y-generatsioon” – Ugala noorte lavajõudude lavastus beebibuumi põlvkonnast, kes otsib vastust küsimusele, kuidas olla tänapäeval eestlane.
  • Tammsaare „Vanad ja noored” – Tammsaare vanade ja noorte vahelisi mõõduvõtmisi lahkav lugu.
  • C. Goldoni „Kahe isanda teener” – commedia dell’arte stiilinäide oma eheduses.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!