Viljandis kuulutati välja koolirahu

1. sept. 2014 - Kommenteeri artiklit

Viljandi lauluväljakul kuulutati esmaspäeval kell 13 välja traditsiooniline koolirahu, mis on iga-aastaseks meeldetuletuseks, et õppijasõbraliku ja turvalise koolikeskkonna loomisega peab tegelema aastaringselt. Tänavuse koolirahu juhtmõte on „Üheskoos“.

„Üheskoos oleme tugevamad, üheskoos on meid paremini kuulda, üheskoos jätame endast maha suurema jälje. Üheskoos on üleskutse märgata teist enda kõrval, et oma jõud ühendada, sest üheskoos on julgem uusi asju proovida ja muuta midagi enda ümber,“ ütles Koolirahu projekti eestvedaja lastekaitse liit.

Koolirahuga ühendatakse õpilased, õpetajad, koolijuhid ja lapsevanemad tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel. See tähendab koostööd ja häid suhteid nii õpilaste endi kui nende ja õpetajate, aga ka õpetajate endi ning kooli ja kodu vahel. Koolirahu ei pruugi olla iseenesestmõistetav, aga see on eesmärk omaette: kõikide püüd kõikide eest, üheskoos.

Koolirahu tseremoonial allkirjastasid koolirahu lepingu haridus- ja teadusministeerium, Eesti Õpilasesinduste Liit, MTÜ Lastekaitse Liit ja Viljandi linn. Esmakordselt andis koolirahu hoidmise nimel allkirja ka Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kõikide üliõpilaste nimel, et olla toeks ja eeskujuks.

Koolirahu programm kestab läbi terve õppeaasta ning lisaks spetsiaalselt koolirahule pühendatud üritustele saavad koolid siduda ka oma klassijuhatajatunnid ning erinevad korralised üritused koolirahu sõnumi levitamisega.

Koolirahu lepingu saab sõlmida iga kool, iga klass, iga õpilane, õpetaja, lapsevanem ja koolijuht, et toetada üksteist hoolivuse, julguse, austuse ja sallivuse kaudu. Koolirahu lepingut saab alla laadida lastekaitse liidu veebilehelt.

Koolirahu linna tiitlit on varasematel aastatel kandnud Tallinn, Tartu, Põltsamaa, Viljandi, Valga, Narva, Tartu, Pärnu, Põlva, Elva, Jõgeva, Sillamäe ja Kuressaare. Viljandis kuulutatakse koolirahu välja teistkordselt. Esmakordselt Eestis toimus aktsioon 1999. aastal Tallinnas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!