Aasta õppijaks nimetati ettevõtja Airika Rahuoja

10. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

Täna algas täiskasvanud õppija nädal, mille avaüritusel Haapsalus nimetas haridus- ja teadusministeerium aasta õppijaks Vajo Farm OÜ juhatuse liikme, pere ja töö kõrvalt keskhariduse, Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis kutsehariduse ning tänavu Eesti maaülikoolis kõrghariduse omandanud Airika Rahuoja (pildil).

Aasta koolitajaks tituleeriti OÜ Vestifex looja ja juhatuse liige Jelena Lohmatova, kes on õppijaid igakülgselt toetav ja tunnustust jagav koolitaja. Nii ettevõtlust, raamatupidamist, juhtimist kui ka vene keelt õpetaval Lohmatoval on kuuenda taseme täiskasvanute koolitaja kutse.

Aasta koolitussõbraliku organisatsiooni tiitel anti Enics Eesti AS-ile, kelle personalipoliitika toetab töötajate osalemist nii kutse- ja kõrgkoolis kui ka koolituskursustel. Samuti võimaldatakse töötajatel tööaega paindlikult kasutades jätkata poolelijäänud haridusteed.

Aasta koolitussõbralikuks omavalitsuseks sai Harjumaal asuv Jõelähtme vald, kus on aktiivne seltsi- ja kultuurielu. Valla elanikele pakutakse tervistedendavaid tegevusi, käsitöö- ja aiakoolitusi, huviringides osalemise võimalusi jms. Koolitussõbraliku omavalitsuse eripreemia anti Ridala vallale Läänemaal.

Aasta õppija eripreemia määrati Haapsalu Linnamajanduse AS-i hooldustehnikule, Läänemaa aasta õppijale, 66-aastasele Kalle-Kusta Tõnismale (pildil), kelle õpitud erialade hulka kuulub nii põllumajandusseadmete elektriku, elektriside tehniku, lennuaparaatide navigatsiooniseadmete inseneri, vanglaametniku kui kinnisvarahooldaja kutse, mis teeb temast elukestva õppija kõige otsesemas mõttes. Lisaks on ta innustanud õppima ka teisi.

Täiskasvanud õppija nädal on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks. Nädala jooksul on fookuses inimeste elukestev õppimine ja enesetäiendamine kui isiksuse ja ühiskonna arengu põhiline eeldus muutuvas maailmas.

Täna alganud täiskasvanud õppija nädal „Õige aeg on õppida” hoiab nädala jooksul  tähelepanu all täiskasvanute oskused ja enesetäiendamine. Täiskasvanud õppija nädala maakondlikel üritustel on fookuses täiskasvanuõppe võimalused. Maakondades toimuvad ka rahatarkuse koolitused, mille eesmärgiks on anda finantsalaseid teadmisi ja näpunäiteid igapäevaeluks.

17. korda peetav täiskasvanud õppija nädal lõpeb 17. oktoobril Tallinnas täiskasvanuhariduse foorumiga, millel keskendutakse küsimusele, kuidas sobitada kokku täiskasvanute enesearendamise vajadused, tööandjate ootused ja koolitajate pakutav õpe. Põhjalikumalt tutvustatakse loodavat oskuste arendamise koordinatsioonisüsteemi, mis teeb kättesaadavaks info tööturul vajaminevatest võtmeametitest ja kriitilistest oskustest.

Lisainfot täiskasvanud õppija nädala kohta leiab veebilehelt www.andras.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!