Eesti neiu võitis Saksamaal väitluskonkursi

24. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

16-aastane Anastasija Minitš Tallinna saksa gümnaasiumist võitis Saksamaal väitluskonkursi „Jugend debattiert international” 8. rahvusvahelise finaali.

Tegu on saksakeelse väitluskonkursiga Ida- ja Kesk-Euroopa gümnaasiumiastmes õppivatele õpilastele. Võistluse finaalis osales 16 suurepärast väitlejat kaheksast riigist – Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Tšehhist, Ungarist, Ukrainast ja Venemaalt. Võistluse lõpuks pidasid neli finalisti võitja selgitamiseks maha debati teemal „Kas äärmusparteid peaksid olema keelatud?”, kus kaks osalejat esitas poolt- ja kaks vastu-argumente.

Eestis alustati projektiga aastal 2006. Selle aja jooksul on projektis osalenud üle tuhande Eesti õpilase. Neist kahel on õnnestunud tulla konkursi üldvõitjaks – 2011. aastal võitis rahvusvahelise finaali Annett Lymar Viljandi Paalalinna gümnaasiumist.

Eesti võtab projektist osa ka 2015. aastal, kui rahvusvaheline finaal toimub meie lõunanaabrite juures Riias.

Projekti koordineerib Eestis Goethe instituut.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!